Warszawa: Improwizacja solowa – warsztat. Prowadzenie: Andrew Morrish

Zdjęcie: Warszawa: Improwizacja solowa – warsztat. Prowadzenie: Andrew Morrish

Fot. Tjasa Kalkan.

Wersja do druku

Udostępnij

Gosia Gajdemska zaprasza do udziału w warsztacie z improwizacji solowej, który poprowadzi Andrew Morrish.  Jak zapowiada prowadzący, podczas warsztatów uczestnicy skupią się na umiejętności angażowania się – która jest niezbędna w procesie odkrywania treści w oddechu, ruchu, głosie i wyobraźni, a następnie wzmocnią tę umiejętność za pomocą ducha komunikacji, potrzebnego do zaangażowania widzów. Rozpoczną od pracy nad ruchem, a następnie dodamy głos i wyobraźnię.

Podczas warsztatu codzienna praktyka obejmie:

rozwijanie umiejętności, możliwości performowania i informacje zwrotne – a źródłem będą oddech, ruch, głos, wyobraźnia i wspólna przyjemność.

Dzięki temu procesowi uczestnicy rozwiną umiejętności generowania i kształtowania treści, pracując zarówno fizycznie (z ciałem), jak i wokalnie (z głosem). Rozwiną również szczególną formę informacji zwrotnej (feedbacku), która będzie dla  nich wsparciem podczas występu. Połączone ze sobą, elementy te tworzą praktykę opartą na refleksji, którą Morrish uważa za konieczną w pracy nad spójnością improwizacji solowych. Uczestnicy będą zachęcani do bycia własnymi recenzentami podczas występu, z wykorzystaniem umiejętności przenoszenia uwagi i rozwijania struktur.

 

Andrew Morrish jest niezależnym performerem, badaczem i nauczycielem improwizacji  z 35-letnim doświadczeniem. Pracował na arenie międzynarodowej w obszarze teatru, tańca i opery. Swoją pracę z improwizacją rozpoczął w 1982 roku w „Theatre of the Ordinary” Ala Wundera w Melbourne. W 1987 roku stworzył z innym założycielem tego teatru, Peterem Trotmanem, duet „Trotman and Morrish”, który realizował niezwykłe improwizacje na scenach Australii i Stanów Zjednoczonych do 1999 roku, kiedy to Morrish przeniósł się do Sydney i skupił na rozwijaniu improwizacji solowej. W ciągu ostatnich 17 lat rozwinął osobiste podejście do nauczania improwizacji – prowadzi warsztaty i coachingi w Europie i Australii oraz występuje na całym świecie.

Od 2014 roku prowadził zajęcia i występował w Australii (Melbourne, Perth, Orbost, Hobart i Sydney), we Francji (Paryż, Ladornac i Royaumont), Szwajcarii (Zurych),  Niemczech (Berlin, Kolonia i Lipsk) i w Wielkiej Brytanii (Huddersfield, Londyn i Bristol), a także Finlandii (Helsinki, Tampere), Norwegii (Oslo), Estonii (Viljandi), Szwecji (Sztokholm), Chorwacji (Hvar) oraz  Polsce (Poznań).  W 2016 roku otrzymał nagrodę australijskiej Rady ds. Sztuki w obszarze tańca.

http://www.andrewmorrish.com/andrewmorrish.com/Home.html

Harmonogram warsztatów:

 

Poniedziałek, 5 marca – 10.00-16.00

Wtorek, 6 marca – 10.00-16.00

Środa, 7 marca – 11.30-16.30

Czwartek, 8 marca – 10.00-17.00

Piątek, 9 marca – 11.30-16.30

Miejsce:

Warsaw Dance Department

http://warsawdancedepartment.pl/

 

Cena dla uczestniczek/uczestników z Polski:

500 zł przy wpłacie na konto do dnia 20 lutego 2018

600 zł przy wpłacie na konto od 21 lutego 2018

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Informacje i zgłoszenia:

Gosia Gajdemska

gosia.gajdemska@gmx.de

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Warsaw Dance Department, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, wejście od strony ul. Emilii Plater. Harmonogram zajęć pod opisem warsztatu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close