Warszawa: Irad Mazliah, Zbigniew Szumski „Upadek przyszłości”

Zdjęcie: Warszawa: Irad Mazliah, Zbigniew Szumski „Upadek przyszłości”

Fot. Łukasz Giza/Teatr Capitol we Wrocławiu

Wersja do druku

Udostępnij

Komuna//Warszawa zaprasza na dwa pokazy spektaklu Irada Mazliaha i Zbigniewa Szumskiego Upadek przyszłości. Pokazy odbywają się w ramach Polskiej Platformy Tańca 2014. Jako performer w spektaklu występuje izraelski tancerz i choreograf Irad Mazliah, który do procesu kreacji zaprosił reżysera i choreografa Zbigniewa Szumskiego. Artysta zabiera widzów w podróż będącą opowieścią o indywidualności – delikatnej postaci w starciu z agresywną siłą. Przedstawienie opiera się na intensywnej fizyczności tancerza. Publiczność zapraszana jest do aktywnego współtworzenia nowych rozdziałów i doświadczeń w podróży artysty.

premiera: 22 marca 2014, Teatr Muzyczny Capitol, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Wrocław

kreacja: Irad Mazliah, Zbigniew Szumski (Teatr Cinema)

wykonanie: Irad Mazliah

wideo: Jacek Złoczkowski

kostiumy: Sylwester Krupiński

grafika: Stachu Szumski

koordynacja projektu: Magdalena Górnicka

produkcja: Teatr Cinema, Dance Department Wroclove (Magdalena Górnicka/Irad Mazliah) Spektakl zrealizowany w ramach konkursu OFF 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

w spektaklu wykorzystano muzykę: W. A . Mozarta, Igora Strawińskiego, Treya Moseley’a, Palolo, Victora Younga, Hansa Abrahama, DDAA Palo Alto, Ghédalii Tazartèsa oraz teksty Oskara Schlemmera i Pietro Citatiego

podziękowania za pomoc dla: Komuny//Warszawa, Katarzyny Rotkiewicz, Mateusza Rybickiego, Tadeusza Rybickiego

Irad Mazliah – izraelski choreograf i performer. Studiował na Akademii Sztuk Pięknychw Tel Awiwie. Pracował z wieloma choreografami i grupami, m.in. z: Emanuelem Gatem, Yossi Bergiem i Odedem Graffem, Nivem Scheinfeldem i Orenem Laorem, Anat Danieli i innymi. Jego autorskie prace prezentowane były na wielu festiwalach i podczas innych wydarzeń artystycznych. Założył i prowadził szkołę tańca w Hajfie oraz był dyrektorem artystycznym Intimadance Festival Tel Aviv Israel. Stypendysta Amerykańsko-Izraelskiej Fundacji Kultury jako choreograf i tancerz. W 2010 roku zainteresował się Polską pod kątem artystycznym. Zainteresowanie to zaowocowało w 2013 roku stypendium artystycznym Instytutu Adama Mickiewicza. Wtedy postanowił przeprowadzić się do tego kraju i zrobić wszystko, by nazwać to miejsce domem. Od przyjazdu do Polski tworzył dla warszawskiego Teatru Tańca Zawirowania (Navigation Song BD303, 2013), Acro Dance Company w Toruniu (Jak robi koń, 2013) oraz dla wielu amatorskich ośrodków tańca. Jako aktor i performer współpracował również z Komuną//Warszawa i Teatrem Cinema.

Zbigniew Szumski – reżyser teatralny, grafik, scenograf, absolwent gdańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (dyplomz grafiki u prof. Jerzego Krechowicza w 1983 roku). Mieszka w Michałowicach (Karkonosze). Jest założycielem i dyrektorem Teatru Cinema, reżyserem wszystkich jego przedstawień prezentowanych na wielu światowych festiwalach i scenach. Jako reżyser i scenograf współpracuje również z teatrami w Meksyku, Izraelu, Japonii, Francji i Niemczech. Pomysłodawca i dyrektor odbywającego się od 10 lat w Jeleniej Górze Festiwalu Muzyki Teatralnej. Zrealizował szereg dużych projektów międzynarodowych, takich jak współpraca z Teatrem AsPik z Niemiec i Local Theatre z Izraela; realizacja międzynarodowego projektu teatralnego w ramach Festiwalu Spielart w Monachium (przy współudziale Hebbel Theater z Berlina i Forum Freies Theater z Düsseldorfu); współpraca z Acco Theatre Centre w ramach Polskiego Roku w Izraelu; współpraca z Gekidan Kaitaisha z Tokio w ramach Polskiej Prezydencji w Unii Euro- pejskiej. Od dziesięciu lat przewodzi radzie programowej Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze. Jest laureatem nagrody Niezależnej Fundacji Popierania Kultury Polskiej im. Jerzego Bonieckiego, stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatem odznaki honorowej „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pokazy odbywają się w ramach Polskiej Platformy Tańca 2014.

Logo PPT 2014 (miniaturka)

Partner: Instytut Muzyki i Tańca

IMIT (miniaturka)

Więcej na stronie: www.polskaplatformatanca.pl

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Komuna// Warszawa, ul. Lubelska 30/32

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close