Warszawa: Isabelle Ciaravola – master class z primabaleriną Opery Paryskiej

Zdjęcie: Warszawa: Isabelle Ciaravola – master class z primabaleriną  Opery Paryskiej

Fot. Wojciech Kaniewski.

Wersja do druku

Udostępnij

Akademia Tańca Étoile w Warszawie zaprasza na warsztaty master class z wieloletnią primabaleriną Opery Paryskiej, Isabelle Ciaravola. Warsztaty skierowane do osób chcących doskonalić swoje umiejętności w technice tańca klasycznego. Przeznaczone są głównie dla uczniów szkół baletowych, studentów kierunków pedagogicznych i tanecznych, jak również dla tancerzy i pedagogów. Zajęcia będą prowadzone autorską metodą, opartą na francuskiej metodyce nauczania i codziennym treningu tancerzy Opery Paryskiej.

 

Harmonogram:

31 maja 2014

10.00-11.30 / 12.00-13.30

lekcje dla dzieci i młodzieży

 

1 czerwca 2014

10.00-11.30 / 12.00-13.30

lekcje dla tancerzy i pedagogów.

Zapisy: akademia@ate.edu.pl

Miejsce: www.ate.edu.pl

Isabelle Ciaravola  urodziła się 12 marca 1972 na Korsyce. Przez wiele lat tańczyła w balecie Opery Paryskie. W czasie swojej tanecznej kariery, którą zakończyła w lutym 2014 roku Isabelle zrealizowała wiele ról w baletach klasycznych, jak również w repertuarze współczesnym.

Isabelle Ciaravola pierwsze kroki w tańcu stawiała w rodzinnym mieście Ajaccio. Szybko dostrzeżono jej niezwykłe warunki I obiecujący talent i przeniesiono do paryskiego konserwatorium, gdzie uczyła się pod opieką profesor Cristine Vaussard. W 1988 ukończyła Konserwatorium z pierwszą nagrodą i w wieku 16 lat rozpoczęła naukę w szkole baletowej Opery Paryskiej, którą skończyła dwa lata później.

Ciaravola dołączyła do zespołu baletu Opery Paryskiej w 1990 roku. W 2003 roku osiągnęła status pierwszej solistki. W 2009 roku, po znakomice przyjętej premierze Oniegina, w którym  Isabelle Ciaravoli partnerował Mathias Heymann, otrzymała tytuł„Étoile”, Gwiazdy Baletu Opery Paryskiej.

W lutym 2014 roku Isabelle zakończyła karierę w balecie Opery Paryskiej  i skoncentrowała się na nauczaniu, które traktuje jakio misję i pasję. Zapraszana jest do prowadzenia zajęć master class na całym świecie, od Ameryki po Japonię.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warszawa: Akademia Tańca Étoile, ul. Świętojerska 5/7, w godz.10.00-11.30 oraz 12.00-13.00. Sb. - lekcje dla dzieci i młodzieży, ndz. - lekcje dla tancerzy i pedagogów.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close