Warszawa/IV Festiwal Butohpolis: Compañía Ruta de la Memoria „Xibalbá”

Zdjęcie: Warszawa/IV Festiwal Butohpolis: Compañía Ruta de la Memoria „Xibalbá”

Compañía Ruta de la Memoria. Fot. Lorenzo Mella

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Butohpolis Compañía Ruta de la Memoria pokaże spektakl Xibalbá. Pokaz on-line na www.vod.warszawa.pl.

Wersja do druku

Udostępnij

Druga inscenizacja zespołu inspirowana ofiarą, którą Majowie złożyli na cześć Boga podziemi. Xibalbá to zmysłowa podróż do wnętrza każdego z nas, ponadczasowy i magiczny moment, który przenosi widza w nieznane, mało zbadane miejsce. Na scenie widzimy złożoną w ofierze dziewczynę i kapłana, który towarzyszy jej w drodze do Boga. Będzie rozdarta między zaszczytem bycia wybraną a wyrzeczeniem się ziemskiego życia.

Reżyseria: Natalia Cuellar
Wykonanie: Natalia Cuellar, Raimundo Estay
Reżyseria świateł: Raimundo Estay

Teatr Ruta de la Memoria, prowadzony przez Natalię Cuéllar, to zespół z Santiago w Chile, który łączy teatr, butoh i taniec. Natalia Cuéllar, aktorka i choreografka, rozwija swoją karierę artystyczną w Butoh, posługując się językiem badającym dyskurs polityczny, tworząc swoją własną poetykę i estetykę. Natalia Cuéllar, aktorka i tancerka, studiowała teatr w Chile i oraz w Europie, w linii Grotowskiego. Następnie zwróciła się ku Butoh, ucząc się u różnych mistrzów, takich jak Makiko Tominaga i Minako Seki. W 2008 roku założyła zespół Ruta de la Memoria w Santiago w Chile, zajmujący się problematyką płci, praw człowieka i pamięci. Prace Cuéllara zyskały uznanie krytyków w Chile i są określane jako „niesamowite” (Fabian Escalona), „imponujące” (Marietta Santi), „intensywne i szokujące” (Pedro Labra Herrera – El Mercurio) i „mrożące krew w żyłach” (Leopoldo Pulgar Ibarra). Natalia Cuéllar od 2014 roku organizuje znany Międzynarodowy Festiwal Butoh w Chile (FIBUTOH) http://www.teatrorutadelamemoria.cl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

http://www.vod.warszawa.pl

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close