Warszawa/IV Festiwal Butohpolis: Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz

Zdjęcie: Warszawa/IV Festiwal Butohpolis: Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz

Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz. Fot. Przemek Szalecki

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Butohpolis odbędzie się performans Krzysztofa Leona Dziemaszkiewicza.

Dla widzów 18+

Wersja do druku

Udostępnij

Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz – ur. 1963 w Lipianach; performer, artysta sztuk wizualnych, autor obiektów i obrazów wykonanych autorską techniką „tapingu”, podstawą której jest taśma i materiały pochodzenia wtórnego. Od lat tworzy i mieszka w Berlinie. Transgeniczna, transseksualna sztuka Dziemaszkiewicza ma na celu łączenie przeciwieństw, stawianie pytań o granice pomiędzy zwierzęcością, a człowieczeństwem. Jego teatr sięga do przeczuć, instynktów, emocji. Nadrzędną zasadą jest szczerość. Często używana nagość jest manifestacją radości, naturalności, spontaniczności. Bezkompromisowość wobec ograniczeń społecznych tworzy jedyny, niepowtarzalny język jego wypowiedzi artystycznej. Twórca jest tym, kim sam chce siebie stworzyć, w imię wolności każdej jednostki ludzkiej.

https://www.facebook.com/KrzysztofLeonDziemaszkiewiczKLD

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Akt, ul. Łaziebna 9

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close