Warszawa/IV Festiwal Butohpolis: Tebby W.T. Ramasike „W cieniach mroku. Powstanie ducha”

Zdjęcie: Warszawa/IV Festiwal Butohpolis: Tebby W.T. Ramasike „W cieniach mroku. Powstanie ducha”

Tebby W.T. Ramasike. Fot. Elisa Tagliati

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Butohpolis Tebby W.T. Ramasike pokaże spektakl W cieniach mroku. Powstanie ducha.

Wersja do druku

Udostępnij

Chwile ciszy ujawniają sekretną drogę do autodestrukcji, w sensie emocjonalnym ciało rozpada się i chowa w cieniach nieznanego. „Obudź się, upadamy! Obudź się, możemy przetrwać! To tylko głos, który wzywa do transformacji umysłu, ponieważ ciało dąży do osiągnięcia własnego centrum”.

Praca ta jest szóstą częścią multidyscyplinarnego projektu zatytułowanego WALKING THROUGH: Podróż… Pamięć… Wspomnienie… Spotkanie, tworzonego we współpracy z innymi artystami.

Koncepcja, choreografia i wykonanie: Tebby W.T. Ramasike
Muzyka: Black Sun Productions, Lena Circus z Hiroko Komiya, Hiroko Komiya & Atsushi Takenouchi
Produkcja: TeBogO Dance – TBO

Tebby W.T. Ramasike – choreograf z RPA, tancerz i performer, pedagog i badacz tańca, praktyk butoh, aktor i działacz kultury, przybył do Europy w 1995 roku. Wcześniej pracował z różnymi zespołami teatralnymi i tanecznymi w RPA i za granicą. Wiele podróżował, prowadził badania i współpracował z uznanymi na całym świecie choreografami i nauczycielami. Zdobył wiele nominacji i prestiżowych nagród w konkursach choreograficznych i tanecznych. W 1999 roku założył Zespół Tańca TeBogO (TBO), przemianowany na TeBogO Dance – TBO, który od swojego powstania występuje i prowadzi warsztaty w Europie i poza jej granicami. Absolwent studiów magisterskich z zakresu choreografii Dance Unlimited Program ArtEZ University of Arts w Arnhem w Holandii, pierwszy laureat międzynarodowego stypendium choreograficznego Michel Tesson Performing Arts Trust, a następnie Fundacji Sztuki Twórczej. Był członkiem-założycielem Artists Against Apartheid (1985), został członkiem World Dance Alliance Europe (WDA, 2002), a obecnie jest członkiem Międzynarodowej Rady Tańca (CID) – UNESCO, Kunstenbond i Dansondernemers Nederland. W 2007 roku został zaproszony na Uniwersytet w Bayreuth (Niemcy) na sympozjum Shifting Centers – artystyczne pozycje i najnowsza dynamika w sztuce współczesnej ze szczególnym uwzględnieniem tańca, performansu i muzyki w Afryce, gdzie zaprezentował swój projekt badawczy Ciało duchowe jako narzędzie komunikacji w społeczeństwie globalnym. Tebby ma bogaty dorobek choreograficzny i kontynuuje badania nad swoją koncepcją Afro-Butoh. Obecnie – we współpracy z innymi artystami – pracuje nad długoterminowym i interdyscyplinarnym projektem pod tytułem PRZECHODZENIE: Podróż… Pamięć… Wspomnienie…Spotkanie. www.tbodance.info

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Akt, ul. Łaziebna 9

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close