Warszawa/IX Festiwal Warsaw FLOW: Performance Project – pokaz pracy z Iloną Keňovą

Zdjęcie: Warszawa/IX Festiwal Warsaw FLOW: Performance Project – pokaz pracy z Iloną Keňovą

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Warsaw FLOW zaprasza na specjalny pokaz performansu, który odbędzie się na zakończenie tegorocznej edycji festiwalu. Wydarzenie powstanie w wyniku ośmiu dni performatywnego projektu pod kierunkiem Ilony Keňovej z międzynarodową grupą tancerzy i moverów reprezentujących takie techniki jak taniec współczesny, kontakt improwizację czy improwizację.

Do góry nogami – o projekcie:

Istnieją różne momenty w życiu, kiedy jesteśmy raz na górze raz na dole oraz kiedy wszystko jest wywrócone do góry nogami. Żyjemy i tańczymy w różnych energetycznych obszarach. W przestrzeni fizycznej, duchowej i emocjonalnej. Nasze istnienie, nasze życie, to proces wszystkich tych obszarów. Projekt performatywny koncentruje się na poszukiwaniu, badaniu oraz pracy z różnymi wymiarami i punktami widzenia. Jak być na górze, w dole i do góry nogami? Będziemy świadkami naszej fizyczności, uczuć, wartości i hierarchii w tańcu. Wybieramy się w podróż, w której badamy obrazy, jakości i emocje tworzące kompozycję ciała. Będziemy w stanie, w którym ciało wyraża się poprzez sztukę tańca.

Ilona Keňová 

Tancerka, pedagog i choreograf pochodzenia czeskiego, mieszkanka Finlandii. Ukończyła Akademię Sztuk Performatywnych w Pradze na kierunku sztuka tańca. Zajmuje się tańcem współczesnym i kontakt improwizacją. Poszukuje zintegrowania ciała, powiązania z fizyczną siłą i obecnością. W swojej pracy choreograficznej i kompozycji ciała korzysta z obrazów, jakości, emocji i koncepcji. W ten sposób bada ekspresję fizyczną świadomości w tańcu i na co dzień. Jej prace są prezentowane w Finlandii i za granicą. Jest również zaangażowana w organizację fińskiego festiwalu kontakt improwizacji Skiing on skin. Tańcząca rodzina, mąż i dwoje synów, są dopełnieniem życia Ilony.

Wstęp wolny!

Obowiązują wejściówki, które będzie można odbierać w dniu pokazu w budynku Laboratorium.

U-jazdowski, Laboratorium – Sala Krukowskiego, ul. Jazdów 2

Organizator: Fundacja Artystyczna PERFORM

Patroni medialni: Radio Kampus, taniecPOLSKA.pl, e-teatr.pl, Teraz Teatr, Warsawholic, Example.pl

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

W ramach festiwalu odbywają się również Intensywne warsztaty site-specific Anną Piotrowską w wybranych przestrzeniach miejskich. Wydarzenie jest otwarte dla publiczności – zachęcamy do obserwowania i podglądania sesji plenerowych. Każdego dnia informujemy gdzie tańczymy na naszym FB:

https://www.facebook.com/warsawflowfestival/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Laboratorium – Sala Krukowskiego, ul. Jazdów 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close