Warszawa: Iza Szostak „skaj is the limit” – pokazy porezydencyjne

Zdjęcie: Warszawa: Iza Szostak „skaj is the limit” – pokazy porezydencyjne

Kielecki Teatr Tańca „Zabawy i figle w Strasznym Dworze”

Wersja do druku

Udostępnij

skaj is the limit jest rezultatem kolejnego etapu pracy Izy Szostak  nad projektem (poprzednie odsłony zatytułowane WannaBe#1 i WannaBe#2 prezentowane były w zeszłym roku w Pradze i Warszawie). Tym razem przygotowania trwały pięć tygodni i obejmowały pracę nad materiałem choreograficznym, kostiumem oraz tekstem, konsultacje i warsztaty.

Pokaz odbywa się w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w ramach programu Rezydencje choreograficzne w 2019 realizowanego wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca.

O performansie:

W latach 90. w Polsce otwarte zostały granice, wyobraźnia, nowe kanały telewizyjne i wolny rynek. Myśli polskiego społeczeństwa przecinały ostre jak żyletki Tiger Safety marzenia o sukcesie. Tym z dostępem do nesesera, futer z sobola i aut z napędem wielu koni mechanicznych udawało się bardziej, innym musiały wystarczyć kryształowe żyrandole z plastiku, skajowa sofa z kompletem puf i żeniona amfetamina.

Transformacja to okres przejściowy, kiedy poprzedni system już nie działa, a nowy nie został jeszcze wdrożony. Transformuje się ciało społeczne, ciało polityczne i ciało fizyczne. W skaj is the limit Iza Szostak queeruje transformacyjne archiwum. Projektuje nienormatywną rzeczywistość, w której podmioty decydują się żyć poza reprodukcyjnym czasem heteronormy. Performans doinwestowuje porażkę i słabość. Przyjmuje optykę dóbr luksusopodobnych, wszechobecnych, żywych świadków historii.

Koncepcja: Karolina Mełnicka, Iza Szostak

Choreografia: Iza Szostak

Performans: Tatiana Dziewanowska, Iza Szostak, Kamil Balicki

Dramaturgia: Anka Herbut

Scenografia, kostiumy, grafika: Karolina Mełnicka

Muzyka: Kuba Słomkowski

Konsultacje: Monika Banasiak, hanshi Tomasz Piotrkowicz

Koordynacja, produkcja: Marta Grytczuk

Kurator: Dominik Skrzypkowski

Pokazy: 30 listopada i 1 grudnia 2019, godz. 19.00

Sala im. Wojciecha Krukowskiego (budynek Laboratorium)

Bilety: 15 zł /normalny, 10 zł / ulgowy

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Centrum Sztuki Sala im. Wojciecha Krukowskiego (budynek Laboratorium), ul. Jazdów 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close