Warszawa: Jacek Owczarek „Taniec z postacią” – cykl zajęć improwizacji w ruchu

Zdjęcie: Warszawa: Jacek Owczarek „Taniec z postacią” – cykl zajęć improwizacji w ruchu

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Jacek Owczarek zaprasza na cykl zajęć improwizacji w ruchu, skierowany zarówno do osób, które pracują z ruchem – bez względu na to czy jest to improwizacja kontaktowa, taniec współczesny, czy aktorstwo – jak i do osób zainteresowanych pogłębieniem świadomości ciała. Przede wszystkim to zajęcia dla tych, którzy czują, że ciągle robią to samo i chcą wyjść poza własną schematyczność i uwolnić twórczą iskrę.

Koszt: 300 zł za każdy zjazd.

Zapisy: Anna Kaszyc (Rutkowska), anna.kaszyc@gmail.com, tel. 664 92 76 76 (po godz. 17.00).

Zajęcia odbywają się w godzinach 10.00-17.00 z przerwą na obiad.

Każdy w trakcie warsztatu wybierze sobie postać, z którą będzie pracować przez trzy weekendy i w czasie pomiędzy nimi. Będą zadania domowe i samodzielna praca koncepcyjna pomiędzy zjazdami. Podczas zjazdów uczestnicy będą poznawać różne narzędzia i techniki improwizacji w ruchu, aby wykorzystać je do studiowania i rozwijania naszej postaci, którą wybraliśmy. Nauczą się ją rozumieć, czuć i wyrażać poprzez ciało. Zaangażują ruch, ciężar, głos, kinesferę, zmysły, gesty, skojarzenia i emocje. Cykl zakończy się występem, którym będą mini-etiudy uczestników, prezentujące wybrane przez nich postacie. Jeśli grupa tak zdecyduje występ ten może być otwarty na widzów z zewnątrz. Praca z postacią w improwizacji to okazja na odkrycie w sobie różnych jakości, które mogą zaskoczyć i zabrać w nieznane dotąd przestrzenie. Uczestnicy będą badać rzeczywistość poza ramkami naszych przyzwyczajeń.

Jacek Owczarek – choreograf, pedagog tańca współczesnego i improwizacji. Był tancerzem w Teatrze Tańca Alter Witolda Jurewicza, współpracował z Teatrem Bretoncaffe. Stworzył autorską metodę pracy nad improwizacją sceniczną, opartą na improwizacji kontaktowej, badającą zależności i wpływy rozmaitych kanałów zmysłowych (słuch, dotyk, głos) na ruch. Reżyserował ruch sceniczny m.in. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, Teatrze Starym w Krakowie, Teatrze Nowym i Pinokio w Łodzi. Od 1996 roku uczy tańca i improwizacji kontaktowej, jest wykładowcą na Akademii Muzycznej w Łodzi. Założył w Łodzi Pracownię Fizyczną.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close