Warszawa: Joan Laage „Embodying The Spirit (Ucieleśnianie Ducha)” – warsztaty butoh

Zdjęcie: Warszawa: Joan Laage „Embodying The Spirit (Ucieleśnianie Ducha)” – warsztaty butoh

Fot. Vincent Brown.

Wersja do druku

Udostępnij

Trening Embodying The Spirit (Ucieleśnianie Ducha) to zgłębianie odwiecznego pytania: Czym jest życie? Jaka jest kondycja człowieka? Czym jest ciało? Jak możemy doświadczać nieskończoności wewnątrz ciała/umysłu? Warsztat Joan Laage to doświadczenie metod uelastyczniania ciała i umysłu oraz zgłębiania estetyki butoh poprzez twórcze poszukiwania. To proces „wymazywania” i ponownego tworzenia ciała w prowadzonej improwizacji inspirowanej obrazami natury. Program treningu obejmuje eksplorowanie ciała fizycznego, elementarnego i eterycznego oraz proste struktury choreograficzne.

Joan Laage (Kogut butoh) – pionierka i jedna z najbardziej znanych zachodnich tancerek butoh, założycielka DAIPANbutoh Collective, Seattle/USA. Studiowała butoh u mistrza Kazuo Ohno i Yoko Ashikawy w Tokio, a także na warsztatach Mina Tanaki, Sankai Juku, Akira Kasai, Masaki Iwana; pod koniec lat 80.występowała z Gnome – grupą prowadzoną przez Ashikawę. W 1990 osiadła w Seattle i założyła Dappin` Butoh. W czasie gdy mieszkała w Polsce, przyjęła artystyczny pseudonim Kogut Butoh. W 2006 i 2007 podrózowała po Azji, tworzac tam projekty butoh. W maju 2011 twórczość Joan była omawiana na sympozjum butoh w UCLA. Joan występowała na festiwalach butoh w Nowym Yorku, Chicago, Portland, Boulder, Seattle i Paryżu. Jej doktorat (Ph.D. in Dance & Related Arts, Texas Woman’s University, 1993), dotyczył ciała w tańcu butoh. Joan została opisana w książkach Sondry Fraleigh – Tańcząc w stronę mroku: Butoh, Zen, i Japonia oraz Butoh: Metamorphic Dance and Global Alchemy. Joan często tworzy prace site-specific dla Japońskiego Ogrodu w Seattle, w którym jest przewodniczka. Jest również nauczycielką Tai Chi i posiada certyfikat z Analizy Labana. Jej najnowsze projekty to Suitcases Project,  4Culture Historical Site(s)-Specific Project i The Engendering Project cześciowo wspierany przez City of Seattle Office of Arts & Cultural Affairs. Od stycznia do kwietnia 2015 Joan podrózuje po Europie prezentując swója sztuke w wielu miejscach. Więcej o Joan Laage na:

www.seattlebutoh-laage.com oraz  www.daipanbutoh.com

Cena: 160 zł (przy zapisach obowiązuje zadatek – bezzwrotna zaliczka 100 zł)
Organizator: Teatr Limen Butoh – Sylwia Hanff: www.limenbutoh.net

Zgłoszenia: limenbutoh@wp.pl, tel. 607640208

strona wydarzenia na FB https://www.facebook.com/events/852786701451685

Dzień wcześniej, 14 marca o godz. 19.00, Teatr Limen Butoh zaprasza również do Teatru Academia (ul. 11 listopada 22)  na wieczór performance butoh, w ramach którego zostaną pokazane dwa spektakle: Kosmyk włosów Joan Laage oraz Kanabasis. Szepty i kości Sylwii Hanff. Więcej informacji

Dojazd autobusami 102,135,523, SKM S1 i koleją (kierunek Otwock) do stacji Olszynka Grochowska
dojście od pętli i stacji Olszynka Grochowska 700 metrów, kierunek Lokomotywownia

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Warszawa: Teatr Akt, ul. Łaziebna 9, w godz. 12.00-18.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close