Warszawa: Joerg Hassmann „Letting go” – warsztat improwizacji kontaktowej

Zdjęcie: Warszawa: Joerg Hassmann „Letting go” – warsztat improwizacji kontaktowej

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Natalia Oniśk zaprasza na warsztat improwizacji kontaktowej, który poprowadzi Joerg Hassmann. Warsztat jest skierowany do zaawansowanych w praktyce i zaangażowanych w praktykę improwizacji kontaktowej.

Koszt: 420-620 zł (ile możesz) przy rejestracji* do 30 września 2016; 520-620 zł (ile możesz) przy rejestracji* po 30 września 2016

*wpłata zaliczki w wysokości 200 zł lub całej kwoty, numer konta zostanie podany mailowo.

Pytania i zgłoszenia:

Natalia Oniśk: to.punkt.kontaktu@gmail.com

Prowadzący o warsztacie:

Lubię eksplorować moment odpuszczania oraz ruchy i pęd jaki wytwarza. Budowanie tonusu mięśniowego ma swoje znaczenie jako punkt początkowy dla doświadczenia odpuszczenia. Znajdziemy tę zasadę na wielu poziomach: w subtelnościach „małego tańca” – utrzymywania równowagi w pozycji stojącej, bawiąc się z dawaniem oporu i nieoczekiwanym odpuszczaniem go. Prowadzenie, manipulowanie, zahaczanie się, łapanie – wszystko to może może służyć zabawie i być użyteczne dla żywego dialogu, pod warunkiem, że rozpoznajemy najwcześniejszy i ostatni moment, aby odpuścić. Myśląc o mózgu jak o mięśniu, będziemy badać jego możliwości przełączania się pomiędzy siłą woli czy robieniem planów, a pozwalaniem rzeczom się wydarzać, poddawaniem się temu cokolwiek chce się pojawić. Będziemy pracować z konkretnym kontaktowym materiałem na poziomie technicznym, na pewno pojawi się bodysurfing, podnoszenia, i możliwie, że również pozycje odwrócone i backspace. Praktykowanie odpuszczania jest wspaniałym narzędziem do pracy nad naszą najistotniejszą reakcją strachu – napinaniem się, z którą na pewno się spotkamy pracując właśnie na poziomie technicznym.

Więcej informacji o Joergu Hassmannie:

http://www.dancecontact.de/en/about-us/joerg-hassmann-en.html

http://www.dancecontact.de/en/about-us/joerg-hassmann-en/texts-about-dance-and-ci.html

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close