Warszawa: Karolina Kroczak „Empty Bodies”, Marta Kosieradzka „Winterreise”

Zdjęcie: Warszawa: Karolina Kroczak „Empty Bodies”, Marta Kosieradzka „Winterreise”

Marta Kosieradzka „Winterreise”. Fot. Carlos Alves

Warszawskie Centrum Teatru i Tańca zaprasza na wieczór złożony z dwóch prezentacji. W pierwszej części pokazany zostanie spektakl Empty Bodies w choreografii Karoliny Kroczak, a następnie – premiera pracy Winterreise Marty Kosieradzkiej. Wstęp na spektakl Winterreise jest bezpłatny.

Wersja do druku

Udostępnij

Empty Bodies
godz. 19.30

Temat cielesności w kontekście tancerek reprezentujących trzy pokolenia. Spektakl o strukturze kolażu, gdzie poetyckie obrazy nawiązujące do tematyki relacji matka-dziecko przeplatają się z motywami zaczerpniętymi z życia trzech kobiet, z których każda na swój sposób zmaga się z problemami cielesności.

Do kogo należy ciało będące obiektem seksualnym? Jak ciało internalizuje poczucie odrzucenia, dlaczego brak bliskości odbiera głos i prawo do decydowania o sobie? Co, gdy ciało nie spełnia już oczekiwań, gdy staje się puste? Czy można je naprawić? Jak funkcjonujemy w świecie idealnych, chudych ciał, które trzeba wyprasować, pozbyć się zmarszczek i innych śladów życia? Czy ciało mające dostęp do płodności i wewnętrznego potencjału może stać się efektem produkcji, obiektem, który można przekształcić? Empty Bodies to spektakl o tęsknocie za połączeniem z naszą pierwotną naturą, za bliskością z matką, która tuli. To także spektakl o głodzie i pustce, które są ceną za idealny „plastikowy” świat: z wyczerpaną matką, która nie może wykarmić swoich dzieci. To świat, gdzie wieje chłodem, dystansem i pustymi przestrzeniami. Stajemy na skraju zagłady ekologicznej, a ziemia po której chodzimy staje się sucha i jałowa.

W spektaklu zobaczymy wiele poetyckich obrazów, nie zabraknie zarówno zabawnych jak I dramatycznych scen, wszystko wyrażone w fizycznym tańcu na najwyższym poziomie.

koncepcja i choreografia: Karolina Kroczak
taniec: Aleksandra Krajewska, Agata Pankowska/Ilona Gumowska, Elwira Piorun
muzyka: collage
tekst: Kaya Szulczewska
zdjęcia/oprawa wizualna: Natalia Miedziak-Skonieczna
oprawa graficzna materiałów promocyjnych: Gregor Konarski
zdjęcia: Natalia Miedziak Skonieczna
produkcja: Teatr Tańca Zawirowania/Fundacja Scena Współczesna

Bilety: https://bit.ly/3yH7Suy

Winterreise
godz. 20.30

Solo taneczne inspirowane cyklem wierszy Stanisława Barańczaka Winterreise, nawiązujących do słynnego cyklu pieśni Schuberta o tym samym tytule. Tematem wierszy i spektaklu jest zima jako alegoria współczesnej cywilizacji, podróż przez lodowaty pejzaż otaczającego świata i próba znalezienia w nim sensu. Winterreise jest efektem współpracy artystów z kilku krajów i dyscyplin artystycznych, próba wspólnego stworzenia ruchowo-muzyczno-wizualnego krajobrazu zimy.

taniec i choreografia: Marta Kosieradzka
muzyka: Adriano Fontana
fotografia: Carlos Alves
kostium: Amanda Vesthardt

Fragmenty wierszy Stanisława Barańczaka czyta Paweł Bernadowski.
Projekt realizowany w ramach programu „Mobilni w Kulturze”.

Wstęp na spektakl Winterreise jest bezpłatny.

***

Realizacja programu Centrum Teatru i Tańca jest współfinansowana ze środków m. st. Warszawy.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:30

Warszawa: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, ul. Bruna 9

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close