Warszawa: KEN MAI – spektakl „Gensho No Uta”

Zdjęcie: Warszawa: KEN MAI  – spektakl „Gensho No Uta”

Fot. z materiałów artysty.

Wersja do druku

Udostępnij

„Widząc księżyc skryty pod białymi nenufarami w rozkwicie, czerwonawy jak świeżyszafran, kulisty i promienny jak wschodzące słońce. Widząc las zabarwiony melancholijną piosenką delikatnego deszczu i chwytający serca kwiatów o ślicznych oczach. Dawne złe uczynki zostały strząśnięte przez niemożliwą do zniesienia intensywność bólu, jaki przynosi rozdzielenie ciała i duszy. Nieskończoność mojej śpiewającej duszy i mojego ciała poruszającego się pomiędzy niebem a piekłem. Cała natura została zniszczona w jednej chwili, a ciało, które pozostało, składało się z trzech elementów tworzących materialny świat: ciała eterycznego, astralnego i samoświadomości (ego) – i sięga ono istoty najwyższej duszy.”

Ken Mai jest japońskim tancerzem butoh, choreografem i nauczycielem, mieszkającym obecnie w Helsinkach w Finlandii. Studiował unikalny styl obu twórców butoh: Kazuo Ohno i Tatsumi Hijikaty, a także niemiecki taniec ekspresyjonistyczny, który miał znaczacy wpływ na butoh. Styl tańca i nauczania Ken Mai jest kombinacją butoh i elementów aktorstwa, gimnastyki, sztuk walki, śpiewu, jogi i medytacji Zen. Ken Mai prowadzi warsztaty, występuje, reżyseruje współpracując z uznanymi muzykami,
rzeźbiarzami, malarzami, artystami sztuk wizualnych w całej Europie, Rosji, Meksyku, Himalajach i Japonii.
http://www.kenmaibutoh.com

Pobyt artysty w Polsce odbywa się na zaproszenie Sylwii Hanff/Teatr Limen we współpracy z Centrum Promocji Kultury Praga Południe w Warszawie.

Bilety w cenie 20 zł dostępne w CPK od 26 listopada 2012
www.cpk.art.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Centrum Promocji Kultury, w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy, ul. Podskarbińska 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close