Warszawa/Kino Lab: Marielle Nitosławska „Breaking the Frame” – film o Carolee Schneemann

Zdjęcie: Warszawa/Kino Lab: Marielle Nitosławska „Breaking the Frame” – film o Carolee Schneemann

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Kino Lab zaprasza na pokaz filmu Marielle Nitoslawskiej o Carolee Schneemann Breaking the Frame. Breaking the Frame to osobisty portret, dokumentujący życie i twórczość wybitnej nowojorskiej artystki Carolee Schneemann. Pionierka performansu, body artu i kina awangardowego od ponad pięciu dekad „przełamuje ramy” świata sztuki, wykorzystując różnorodne formy wyrazu i rzucając wyzwanie takim pojęciom, jak feminizm, płeć, seksualność i tożsamość. Powstający przez sześć lat we współpracy z artystką obraz wykorzystuje bogactwo filmowych gatunków. To medytacja na temat przestrzeni — fizycznej, prywatnej, cielesnej, konceptualnej — prowokująca do zastanowienia się nad granicami malarstwa, literatury, performansu i filmu, ich możliwościami i właściwościami pamięci. Wykorzystując wątki autobiograficzne, oddaje historyczne niepokoje sztuki Zachodu w powojennej Ameryce.

Marielle Nitoslawska — reżyserka i operatorka filmowa, historyk sztuki. Profesor Uniwersytetu Concordia w Montrealu. Urodzona w Kanadzie, przez ponad dekadę mieszkała w Polsce. Absolwentka Uniwersytetu Concordia w Montrealu oraz PWSFTviT w Łodzi. W latach 1978-1989, wraz z przyjaciółmi-artystami z Warsztatu Formy Filmowej aktywnie uczestniczyła w podziemnym ruchu sztuki mediów w Łodzi. Jej dokumenty, eksperymenty i fabuły pokazywane były podczas festiwali filmowych, biennale sztuki, w muzeach i galeriach na całym świecie.

Przed filmem prelekcję wygłosi Piotr Krajewski, szef Centrum Sztuki WRO.

Wstęp: 7zł.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Kino Lab, CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close