Warszawa/Komuna // Warszawa: Irad Mazliah, Olga Mysłowska „Terry Prachett. Nauki Społeczne”

Zdjęcie: Warszawa/Komuna // Warszawa: Irad Mazliah, Olga Mysłowska „Terry Prachett. Nauki Społeczne”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Komuna // Warszawa zaprasza na kryminalno-kameralną operę Terry Prachett. Nauki Społeczne – spektakl stworzony w oparciu o najsłynniejsze dzieło Terry’ego Pratchetta, który współtworzą: Irad Mazliah, Łukasz Wójcicki – choreografia, taniec oraz Olga Mysłowska (duet Polpo Motel) – śpiew. Terry Pratchett, twórca serii Świat dysku, jeden z popularniejszych pisarzy brytyjskich, opisuje realny świat w krzywym zwierciadle, w zabawny, ironiczny i celny sposób komentując współczesną kulturę i politykę. Podobnego zabiegu używa Komuna// Warszawa – poprzez czarny humor opisuje społeczeństwo europejskie dążące do realizacji swoich celów bez względu na konsekwencje dla całej ludzkości. Używając popkulturowych szablonów, Komuna// Warszawa zwraca uwagę na złożoność relacji i nietrwałość struktur społecznych, tkwienie w stanie niestabilnej równowagi i, co za tym idzie, trudności związane z wprowadzaniem reform i nowych form organizacji świata.

Pratchett nie tworzy fantastycznego świata – jego pisarstwem rządzi buchalteria: 98% ludzi to bezwolna masa w stanie permanentnego rozpadu. Pozostałe 2% dzielą się po połowie na tych, którzy chcą przyspieszyć koniec, i tych, którzy nie chcą do niego dopuścić. Ale to nie znaczy, że sytuacja jest zrównoważona – chyba, że dopuścimy do siebie prawdę, że równowagę pozwala utrzymać ciągłe odchylanie i upadanie.

Irad Mazliah – izraelski tancerz i choreograf, dyrektor artystyczny festiwalu Intimadance, instruktor pilates. Pomysłodawca, współtwórca The Sadna Dance School w Hajfie – trzyletniego programu edukacji tancerzy i artystów sztuk performatywnych. Współpracuje z wieloma zespołami tańca w Polsce i Europie.

 

Olga Mysłowska – śpiewaczka, specjalizuje się w wykonywaniu muzyki barokowej. Umiejętności doskonaliła m.in.

u Paula Esswooda, Olgi Pasiecznik i Alison Pearce. Wokalistka związana ze sceną alternatywną, współzałożycielka zespołu Polpo Motel.

Produkcja: Komuna// Warszawa

Współpraca: Olga Mysłowska (sopran), Irad Mazliah (taniec)

Premiera: 16.02.2014

 

Ceny biletów: ulgowy 15/ normalny 25 zł (do kupienia przed spektaklem)

Rezerwacje: rezerwacja@komuna.warszawa.pl (do odbioru pół godziny przed spektaklem)

 

Projekt dofinansowany przez Urząd m.st. Warszawy oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Komuna// Warszawa, ul. Lubelska 30/32

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close