Warszawa: „Kontakt w biały dzień” – zajęcia improwizacji kontaktowej z Natalią Oniśk

Zdjęcie: Warszawa: „Kontakt w biały dzień” – zajęcia improwizacji kontaktowej z Natalią Oniśk

Fot. Szymon Jobkiewicz.

Wersja do druku

Udostępnij

Improwizacja kontaktowa to technika tańca, w której kontakt fizyczny jest punktem startowym poszukiwań poprzez improwizację ruchową. Na poziomie technik CI  bada jak radzić sobie z ciężarem – oddawaniem go, przyjmowaniem i wprawianiem go w ruch, jak słuchać poprzez dotyk i ruch. Od początku istnienia (1972) w improwizację kontaktową wpisane jest poszukiwanie, badanie i uczenie się.

Podczas zajęć z Natalią Oniśk uczestnicy poznają podstawowe techniki improwizacji kontaktowej, rozwiną świadomość ciała w ruchu, w relacji z innym ciałem, z grawitacją i z przestrzenią. Doświadczą,  co to znaczy komunikować się przez ruch i dotyk.

Grupa jest otwarta dla wszystkich. Organizatorzy zapraszają zarówno osoby, które chcą spróbować improwizacji kontaktowej, jak i te, które chcą rozwijać swoją praktykę w tej dziedzinie.

Koszt: 210-280 zł (ile możesz) przy wpłacie do 10 marca, 245 -280 zł (ile możesz) przy wpłacie po tym terminie.
Numer konta do przelewu zostanie podany mailem.

Pytania i zgłoszenia: kinspiracje@gmail.com

Natalia Oniśk o sobie:
Tańczę improwizację kontaktową i uczę tej formy tańca. Jestem organizatorką wydarzeń związanych z tańcem i ruchem w Polsce, współzałożycielką Fundacji „Ciało Się”, której celem jest popularyzowanie i wspieranie pracy z ciałem. Uczę się improwizacji kontaktowej, ucząc innych i spotykając ludzi, którzy fascynują się eksplorowaniem ruchu. Po kilku latach intensywnego badania tej formy ruchu staje się dla mnie coraz bardziej klarowne, w którą stronę kierują się moje zainteresowania. Przyciąga i zaciekawia mnie przede wszystkim somatyczne podejście do ruchu i jego wpływ na taniec solo, improwizację kontaktowąi pracę performatywną. W ciągu ostatnich kilku lat uczyłam się Metody Feldenkreisa®, Labanowskiej Analizy Ruchu (LMA), Bartenieff Fundamentals, Body-Mind Centering® i chętnie włączam elementy tych metod improwizacji kontaktowej.

 

Autorem zdjęcia jest Szymon Jobkiewicz: https://www.facebook.com/szymonjobkiewicz/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 09:30

Warszawa: Studium Teatralne, ul. Lubelska 30/32 (przy Dworcu Wschodnim), w godz. 9.30-11.30.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close