Warszawa: „LAB.TF/balance” – warsztaty teatru fizycznego w Lub/Labie

Zdjęcie: Warszawa: „LAB.TF/balance” – warsztaty teatru fizycznego w Lub/Labie

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Sztuka Nowa zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu LAB.TF – laboratorium teatru fizycznego, które otwiera zarazem nową przestrzeń w Warszawie na Lubelskiej 30/32 – Lub/Lab.  Tematem przewodnim pierwszego warsztatu będzie balans, podstawowy element pracy aktora w zespole teatru fizycznego Sztuka Nowa.  Małgorzata Suś, Piotr Piotrowicz i Kamil Polański – członkowie zespołu Sztuka Nowa – wprowadzą uczestników warsztatu w podstawy balansu: pracę z przestrzenią, relację z partnerem, osiąganie dynamiki i niezbędnego w balansie „flow”.

Warsztat jest otwarty dla wszystkich, bez względu na poziom zaawansowania i wiek.

Liczba miejsc ograniczona.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

KOSZT:

pojedyncze zajęcia – 35zł

całość – 90zł

Wpłaty należy y dokonać na konto Stowarzyszenia.

Dane do przelewu:

Stowarzyszenie Upowszechniania Inicjatyw Kulturalnych Sztuka Nowa
ul. Zapustna 42A/10
02 – 483 Warszawa
Nr rachunku: 06 1240 1037 1111 0010 1480 3517

Zapisy, info: stow.sn@gmail.com

tel. 798 15 01 31

Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu warsztatów, który znajduje się na stronie:

http://sztukanowa.pl/wp-content/uploads/2015/06/Regulamin-warsztatow-Stowarzyszenie-Sztuka-Nowa.pdf

Prowadzący:

 

Małgorzata Suś – performerka, aktorka teatru fizycznego, studentka Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Od 2013 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem Sztuka Nowa, należy do działającego w ramach Stowarzyszenia zespołu teatru fizycznego prowadzonego przez aktora i reżysera Dawida Żakowskiego. Uczestniczyła w międzynarodowych projektach teatralnych w Polsce i za granicą, m.in. we współorganizowanym przez Stowarzyszenie Sztuka Nowa projekcie „If it was my street” we Francji, Polsce i Portugalii. W maju 2015 r. prowadziła warsztaty teatru fizycznego z elementami tańca współczesnego w ramach tegoż projektu podczas Festiwalu Imaginarius w Portugalii.  W listopadzie 2014 w ramach międzynarodowego projektu Cargotopia poprowadziła warsztaty teatru fizycznego w obozie dla uchodźców w Jeninie (Palestyna, West Bank). Współtworzyła realizowany przez Stowarzyszenie projekt edukacyjny „Podaj Dalej 2014-2016”. Od kwietnia 2014 roku prowadziła warsztaty teatru fizycznego dla młodzieży inspirowane Świętem wiosny Igora Strawińskiego. Brała udział w zrealizowanej przez Stowarzyszenie Sztuka Nowa wyprawie artystycznej do Gruzji. Gra w spektaklu „Artysta. Mechanika ucieczki”, wystawianym wielokrotnie na scenach Warszawy i innych miast, nagrodzonym główną nagrodą na warszawskim Festiwalu Młodych w Starej Prochowni.

Małgorzata Suś wprowadza do podstawowego treningu teatru fizycznego liczne elementy tańca współczesnego. Uczyła się m.in. od tancerzy grupy Ultima Vez, Thomasa Steayerta i Laury Aris, belgijskiego choreografa Arco Renza.

Kamil Polański – performer, aktor teatru fizycznego, dziennikarz radiowy, współautor audycji „Nerdzi w Kulturze” w Radiu Praga. Od 2012 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem Sztuka Nowa, należy do działającego w ramach Stowarzyszenia zespołu teatru fizycznego prowadzonego przez aktora i reżysera Dawida Żakowskiego. Pracę ze Sztuką Nową rozpoczął dzięki projektowi W poszukiwaniu tożsamości , grał w spektaklu Władca much (2012). Występuje w spektaklach Artysta. Mechanika ucieczki (2013) oraz Muchy (2014). Uczestniczył w projektach Podaj Dalej (wymiana technik teatralnych dla młodzieży) i „Gdyby to była moja ulica…”(warsztaty teatru fizycznego w przestrzeni publicznej), ostatnio w ramach festiwalu Imaginarius w Portugalii. Brał udział w zrealizowanej przez Sztukę Nową artystycznej wyprawie do Gruzji w sierpniu 2013 roku.

Piotr Piotrowicz – performer, aktor teatru fizycznego, dziennikarz radiowy, współautor audycji „Nerdzi w Kulturze” w Radiu Praga. Od 2012 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem Sztuka Nowa, należy do działającego w ramach Stowarzyszenia zespołu teatru fizycznego prowadzonego przez aktora i reżysera Dawida Żakowskiego. Pracę ze Sztuką Nową rozpoczął dzięki projektowi W poszukiwaniu tożsamości , grał w spektaklu Władca much (2012). Występuje w spektaklach Artysta. Mechanika ucieczki (2013) oraz Muchy (2014), jest współtwórcą scenariusza do Much, zrealizowanych w Teatrze Baza w Warszawie. Uczestniczył w wyprawie artystycznej do Gruzji oraz w projektach „Podaj Dalej””(wymiana technik teatralnych dla młodzieży) i „Gdyby to była moja ulica…” (warsztaty teatru fizycznego w przestrzeni publicznej). Ukończył kurs dramaturgiczny organizowany przez Nowy Teatr w Warszawie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa; Lub/Lab przy Lubelskiej 30/32, czw. i pt. w godz. 19.00-21.00, sb. w godz. 17.00-19.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close