Warszawa: Labolab – intensywny warsztat „Israeli Contemporary”. Prowadzenie: Michael Getman

Zdjęcie: Warszawa: Labolab – intensywny warsztat „Israeli Contemporary”. Prowadzenie: Michael Getman

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Laboratorium Labanowskie LABOLAB działające w ramach Format Zero Group zaprasza na intensywny warsztat Israeli Contemporary wg autorskiego programu Michaela Getmana. Warsztat poświęcony jest metodom pracy choreograficznej w autorskich spektaklach artysty. Artysta ujawni tajniki twórczości poprzez ćwiczenia, inspiracje i skojarzenia, którymi posługuje się, tworząc swoje prace. Spotkanie warsztatowe to szczególna okazja dla osób poszukujących, ciekawych i twórczych. Pobyt choreografa w Polsce odbywa się dzięki współpracy z Maat Festival „Israel Now 2014”.

 Moim marzeniem jako nauczyciela jest nie tyle nauczanie co stworzenie, wraz z grupą tancerzy/uczestników,  unikalnego środowiska dla uruchomienia procesu twórczego i intelektualnego.

M. Getman

Początek zajęć poświęcony będzie rozgrzewce otaczającej nas przestrzeni i przekształcaniu jej w intymne i gościnne środowisko, odzwierciedlające naszą indywidualną obecność w niej a także budowę przestrzeni w wymiarze całej grupy. Następnie powoli przejdziemy do lektury naszych ciał i umysłów poprzez wzmacnianie naszej obecności, uwagi, artykulacji, możliwości technicznych oraz zmysłów a także radości prostej eksploracji. Rozwijać będziemy także struktury choreograficzne, frazy, techniki improwizacji oraz konstrukcję performansu ze szczególnym uwzględnieniem precyzji, własności, gry i poszukiwań.  Podczas zajęć przedstawionych będzie kilka poręcznych narzędzi czytania i tworzenia map oraz bardziej złożonych struktur i stanów obecności scenicznej oraz znajdywania wspólnych sposobów porozumienia i komunikacji. Tworzyć będziemy podstawową partyturę choreograficzną z użyciem przedstawionych narzędzi. Poranna sesja zakończona będzie prostą partyturą, którą rozwijać będziemy w dalszych częściach zajęć. Ideą tego warsztatu jest stworzenie wraz z grupą tancerzy/uczestników, unikalnego środowiska dla uruchomienia procesu twórczego i intelektualnego.

 

 

Michael Getman: izraelski tancerz, choreograf i pedagog tańca. Urodzony w Izraelu w 1978 r.. Współpracował z Batsheva Dance Company ( Izrael), The Pretty Ugly Dance Company/Amanda Miller ( Niemcy) and Marguerite Donlon ( Niemcy) . Od 2005 roku pracuje w Izraelu jako niezależny choreograf, odnosząc sukcesy na najwyższy poziomie i aktywnie uczestnicząc w międzynarodowych projektach tanecznych. Michael jest autorem wielu projektów i choreografii w ramach uznanych festiwali takich jak Curtain Up (Izrael), International Exposure (Izrael), Chaillot Theatre National De Paris,  Holland Dance festival, Open Look Festival (Petersburg), Terni festival (Włochy), Bassano Del Grappa i wielu innych. Kontynuuje poszukiwania języka choreograficznego współpracując z artystami w Izraelu i za granicą. W 2006 roku otrzymał stypendium American Israel Cultural Foundation dla obiecujących młodych choreografów. Zdobywca wielu nagród w tym nagrody specjalnej w 2009 roku w konkursie Choreographic Miniatures Competition/Festival w Belgradzie (Serbia), drugiej nagrody za solo M-Fiction i pierwszej nagrody za wybitny występ w ramach International Choreography Competition w Kopenhadze (Dania) w 2008 roku Michael prowadzi warsztaty tańca i improwizacji w wielu krajach zarówno dla profesjonalnych tancerzy jak i amatorów, a także dla studentów sztuk wizualnych.

Warsztaty odbędą się w języku angielskim.

Więcej informacji na stronie www.formatzero.pl

 

Michael Getman gości w Polsce na zaproszenie Maat Festival „Israel Now 2014”.

 

ZGŁOSZENIA i OPŁATY

300 zł do 15 listopada.

350zł do 30 listopada.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada 2014. Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie następujących informacji na adres mailowy info@formatzero.pl

lub kontakt telefoniczny z numerem +48 601 054 145

Imię, nazwisko,

Krótka biografia

Numer telefonu

Aby zarezerwować miejsce, należy wpłacić zaliczkę w wysokości 100 złotych na konto bankowe Stowarzyszenia Format Zero o numerze 90 2490 0005 0000 4500 1032 9161. Zaliczka jest bezzwrotna. O udziale decyduje kolejność wpłat.

Organizatorzy: Laboratorium Labanowskie LABOLAB w ramach Format Zero Group

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:30

Warszawa: Centrum Piękna, ul. Piękna 24, w godz. 10.30-18.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close