Warszawa/LABy w ruchu: Kolektyw Paraperformance „The Ring #1” i taneczne afterparty

Zdjęcie: Warszawa/LABy w ruchu: Kolektyw Paraperformance „The Ring #1” i taneczne afterparty

The Ring #1, mat. własne organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski kolektyw Paraperformance tworzony przez Dominikę Katarzynę Borkowską oraz Kamilę Elżbietę Wolszczak pokaże performans The Ring #1 w warszawskim LUB/LAB. Wydarzenie jest częścią eksperymentalnego cyklu LABy w ruchu.

O wydarzeniu

Performans nawiązuje bezpośrednio do pola walki, rytualnego kręgu oraz symboliki pierścienia, który ze względu na kształt niemający punktu początkowego ani końca, od dawna uważany jest za symbol wieczności. Tu rozumiany jest jako symbol wieczności sztuki, przyjaźni, siostrzeństwa.

Performerki, tworząc przestrzeń dla swojego działania, odnoszą się do filozofii Gadamera, który w swoich dziełach poszukiwał dla sztuki nowego uprawomocnienia, określał ją między innymi przy pomocy pojęcia gry.

Gra rozumiana jako zjawisko komunikacji, które zakłada współuczestnictwo.
Gra, która przynosi poznanie pozwala przebywać we wspólnej przestrzeni porozumienia.
Gra czy nie gra? O co gramy? Dlaczego gramy?

Na żywo/ Live art/ Gra /Paraperfo
VS
Jaka jest stawka/ Art world/ Gloria i chwała / Fame i uniesienie

Więcej informacji Ola Anto (516 543 707).

Po wydarzeniu organizatorzy zapraszają do udziału w tanecznym afterparty. Przekąski i napoje we własnym zakresie.

***

Paraperformance to kolektyw tworzony przez Dominikę Katarzynę Borkowską oraz Kamilę Elżbietę Wolszczak. Artystki poznały się w lipcu 2014 roku podczas podróży blablacar. Wspólna wyprawa okazała się drogą prowadzącą w tym samym kierunku i od tamtego momentu Borkowska i Wolszczak tworzą w parze. Doświadczenie performatywne Dominiki wyrasta z teatru oraz choreografii, Kamili natomiast osadzone jest w sztukach wizualnych. Od 2016 roku tworzą jako Paraperformance, szukają nowego języka w działaniach na żywo w konfrontacji i dialogu z odbiorcą. Balansują na różnych granicach, co powoduje, że nie sposób jednoznacznie zdefiniować ich działania. Jedynie wspólne przeżycie i uczestnictwo we wspólnym performans oddaje charakter ich twórczości.

https://www.facebook.com/paraperformancepara/

Dominika Katarzyna Borkowska
www.vimeo.com/borkowska

Kamila Elżbieta Wolszczak
www.kamilawolszczak.wordpress.com
www.vimeo.com/kamilaelzbieta

Wydarzenie jest finansowane ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu „Centrum działań kulturalno-społecznych Lubelska 30/32 (L 30/32)”.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: LUB/LAB, ul. Lubelska 30/32 (wejście od wewnętrznego podwórka, II piętro)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close