Warszawa/ LABy w ruchu: Maria Stokłosa „Wychodząc od działania” – performans

Zdjęcie: Warszawa/ LABy w ruchu: Maria Stokłosa „Wychodząc od działania” – performans

Maria Stoklosa, fot. Pat Mic

Wersja do druku

Udostępnij

Warszawski LUB/LAB zaprasza na performans Marii Stokłosy Wychodząc od działania. Jest to spektakl, który nigdy nie będzie miał premiery, nigdy nie powstanie końcowy produkt. Jego punktem wyjścia jest rozwijanie praktyki improwizacji ruchowej, która zmienia swój kształt w zależności od miejsca, czasu i widowni oraz energii, którą ona generuje. Pokaz otwiera jesienno-zimowy sezon cyklu LABy w ruchu.

O spektaklu:

W Wychodząc od działania Maria Stokłosa rezygnuje z próby stworzenia zamkniętej formy spektaklu. Punktem wyjścia jest rozwijanie praktyki improwizacji ruchowej, która zmienia swój kształt w zależności od miejsca, czasu i widowni oraz energii, którą ona generuje. Projekt rozpoczął się w 2015 roku, kiedy filadelfijska artystka Meg Foley zaprosiła Marię Stokłosę do współpracy nad rozwojem praktyki Action is primary. W kształtowaniu kolejnych pokazów pomagali Marii Stokłosie zaproszeni przez nią twórcy – rzeźbiarka Alicja Bielawska, dramaturżka Eleonora Zdebiak, reżyserka światła Karolina Gębska oraz „świadkowie” – regularnie zmieniający się artyści i teoretycy, m.in. badaczka tańca Katarzyna Słoboda, choreografki Maija Reeta Raumanni i inni. Od maja do grudnia 2017 roku, powstało czterdzieści performansów.

Wychodząc od działania to spektakl, który nigdy nie będzie miał premiery, nigdy nie powstanie końcowy produkt. Jego siła, wynikająca z ciągłego negocjowania własnej tożsamości, to zdolność do transformacji, w której jedyną stałą jest ciągła zmiana uwagi.

choreografia, wykonanie: Maria Stokłosa

współpraca: Alicja Bielawska, Maija Reeta Raumanni, Katarzyna Słoboda, Eleonora Zdebiak

produkcja: Fundacja Burdąg

obowiązuje rezerwacja bezpłatnej wejściówki: labywruchu@gmail.com

LABy w ruchu są cyklem działań, do prowadzenia których zapraszane są zarówno doświadczone choreografki, pedagodzy tańca jak i kolektywy ruchowe czy performerskie z mniejszym dorobkiem artystycznym. LABy to przestrzeń dzielenia się praktykami z różnych perspektyw. Wychodząc od działania jest jednym z 12 wydarzeń w ramach cyklu. LABy w ruchu są  finansowane ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu „Centrum działań kulturalno-społecznych Lubelska 30/32 (L 30/32)”.

LUB/LAB jest przestrzenią warsztatowo-produkcyjną do spotkań i działań twórców i widzów. Prowadzi ją Stowarzyszenie Pedagogów Teatru i Sztuka Nowa. Mieści się na Pradze-Południe przy ul. Lubelskiej 30/32.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: LUB/LAB, ul. Lubelska 30/32

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close