Warszawa/Lato na Tarasie Miejsca Projektów Zachęty: Hana Umeda – performans Nihon Buyo

Zdjęcie: Warszawa/Lato na Tarasie Miejsca Projektów Zachęty: Hana Umeda – performans Nihon Buyo

Fot. M. Kawka

Wersja do druku

Udostępnij

Miejsce Projektów Zachęty zaprasza na performans Hany Umedy, połączony z koncertem zespołu Bye Bye Butterfly. Hana Umeda uczyła się tańca Nihon Buyo u mistrzyni Nishikawa Fukushino ze szkoły Nishikawa-ryu w Tokio. Taniec jest dla niej polem, na którym spotykają się jej dwie ojczyzny. Jak sama mówi „wychowane w tradycji polskiej ciało muszę przekształcać w ciało japońskie, naturalne gesty zamieniać na inne. To dla mnie najbardziej intymny, bo cielesny sposób zderzania się ze sobą Polski i Japonii”. Nihon Buyo to klasyczny taniec japoński związany z teatrem kabuki, przedstawiany w niezmienionej formie od przeszło 400 lat i wykonywany w tradycyjnym stroju japońskim – kimonie. Główny rekwizyt – wachlarz – w tańcu zmienia się w najróżniejsze przedmioty. Taniec Nihon Buyo przenosi widza w świat dawnej Japonii: jej przyrody, kultury, a przede wszystkim – poezji.

BYE BYE BUTTERFLY to nowy skład na muzycznej mapie Polski, choć nie tworzony przez debiutantów. Ola Bilińska i Daniel Pigoński to dwie osobowości muzyczne połączone zamiłowaniem do pięknych melodii, analogowych brzmień i eksperymentów z klasyczną formą piosenki. Wszechstronna wokalnie i instrumentalnie Ola Bilińska znana jest z takich projektów jak: Babadag, Berjozkele czy Muzyka Końca Lata. Wirtuoz klawiszy Daniel Pigoński współpracował z Polpo Motel i Der Father. Brzmienie duetu to mieszanka eteryczności z psychodelią, liryzmem i odrobiną industrialu.

Wydarzenie towarzyszy wystawie EGZOTYCZNE? oraz pokazowi FASZYNOWE WYTCHNIENIE na tarasie galerii.

Wstęp wolny!

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Miejsce Projektów Zachęty, ul. Gałczyńskiego 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close