Warszawa/Lepsza ja: Dominika Olszowy „Ego Trip”

Zdjęcie: Warszawa/Lepsza ja: Dominika Olszowy „Ego Trip”

Mushimaru Fujieda. Fot. Yukihiro Toriguchi.

Wersja do druku

Udostępnij

Wystawa Lepsza ja jest refleksją na temat współczesnej kultury indywidualizmu, jej przyczyn, efektów i skutków ubocznych. Składa się z działań, performansów, treningów i warsztatów z udziałem publiczności, a jej przestrzeń stanie się sceną, siłownią, salą do jogi i gabinetem terapeutycznym oraz miejscem rozmowy. Sale galerii nie będą służyć prezentacji obiektów sztuki, wypełnią je ludzie i działania. Wystawę rozpocznie Dominika Olszowy z teatrzykiem Ego Trip.

„Mam zaszczyt zaprosić państwa na teatrzyk Ego Trip — podróż po mnie. Zapętlony spacer po scenograficznych górach, po dolinie anielskiej, wśród której kwitną róże zachwycenia i białe lilie ubóstwa. Teatrzyk zrealizowany jest we współpracy z aktorką Dominiką Biernat. Pejzaż jest pod patronatem koguta”.

Dominika Olszowy realizuje prace na pograniczu różnych mediów, wykorzystując m.in. wideo, performans, rzeźbę, instalację i scenografię. Absolwentka kierunku intermedia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w pracowni wideo Marka Wasilewskiego. Od 2008 roku tworzy efemeryczną Galerię Sandra. Współtworzyła radykalną grupę hiphopową Cipedrapskuad. Członkini i współzałożycielka gangu motorowerowego Horsefuckers M.C.

Więcej informacji: zacheta.art.pl/pl/wystawy/lepsza-ja

Wstęp w cenie biletu.
Czas trwania: 2h.

***

Pełen program wystawy Lepsza ja:

7–9.07 Dominika Olszowy
11–16.07 Nina Cristante
18–23.07 Centrum w Ruchu
25–30.07 Xavier Cha
1–6.08 Cally Spooner
8–13.08 Marta Ziółek
15–20.08 Jennifer Lacey
25–27.08 Paweł Sakowicz

Przez cały czas trwania wystawy w dolnych salach Zachęty odbywać się będą zajęcia jogi. Nauczyciele z Shakti Szkoły Jogi poprowadzą cykl zajęć metodą B. K. S. Iyengara, zarówno w grupach dla początkujących, jak i dla tych, którzy już mieli do czynienia z jogą.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close