Warszawa/Lepsza ja: Jennifer Lacey „Beauty care” – warsztaty dla tancerzy i choreografów

Zdjęcie: Warszawa/Lepsza ja: Jennifer Lacey „Beauty care” – warsztaty dla tancerzy i choreografów

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Wystawa Lepsza ja jest refleksją na temat współczesnej kultury indywidualizmu, jej przyczyn, efektów i skutków ubocznych. Składa się z działań, performansów, treningów i warsztatów z udziałem publiczności, a jej przestrzeń stanie się sceną, siłownią, salą do jogi i gabinetem terapeutycznym oraz miejscem rozmowy.

W sierpniu Jennifer Lacey poprowadzi warsztaty Beauty care, skierowane do tancerzy i choreografów.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy przez formularz

W ramach warsztatów Beauty care (Pielęgnacja urody) omówione zostaną metody opracowane na rzecz pracy I heart Lygia Clark, les soins Aesthetiques. To rodzaj performansu – spektakl wykonywany przez trójkę tancerzy/opiekunów, zbudowany na doświadczeniu sensorycznym jednej osoby. Uczestnicy wraz z prowadzącą będą wykorzystywać praktykę performatywną służącą indywidualnemu doświadczaniu przestrzeni. Jak mówi prowadząca: „Nie sięgamy do terapii (gdyż nic nam nie dolega), ale spróbujemy wypracować metodę, która umożliwi przejęcie kontroli nad estetycznymi doświadczeniami innych osób.”.

Jennifer Lacey – amerykańska choreografka mieszkająca w Paryżu. Artystka stale modyfikuje metody twórcze. Punktem wyjścia dla jej prac jest taniec, choć nie zawsze jest to oczywiste. Swoje dzieła określa jako twórczą i zabawną hermeneutykę ciał i ich otoczenia. Interesuje ją uwalnianie tańca od aspektu widowiskowości oraz przekraczanie granic gatunkowych performansu. Jej twórczość była prezentowana na arenie międzynarodowej w teatrach, muzeach, galeriach oraz w formie warsztatów i publikacji. Jest stypendystką Doris Duke Impact Artist Fellowship i Guggenheim Fellowship.

Więcej informacji: zacheta.art.pl/pl/wystawy/lepsza-ja

Wydarzenie odbywa się w ramach programu Zachęta na lato realizowanego dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:00

Warszawa: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3; godz. 12.00-15.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close