Warszawa/Lepsza ja: Jennifer Lacey „What Should I Do and If I Do It Will It Make Me” – indywidualne konsultacje

Zdjęcie: Warszawa/Lepsza ja: Jennifer Lacey „What Should I Do and If I Do It Will It Make Me” – indywidualne konsultacje

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Wystawa Lepsza ja jest refleksją na temat współczesnej kultury indywidualizmu, jej przyczyn, efektów i skutków ubocznych. Składa się z działań, performansów, treningów i warsztatów z udziałem publiczności, a jej przestrzeń stanie się sceną, siłownią, salą do jogi i gabinetem terapeutycznym oraz miejscem rozmowy.

W sierpniu organizatorzy zapraszają na indywidualne konsultacje z artystką Jennifer Lacey. Konsulatcje odbywają się w języku angielskim, wstep w cenie biletu, uczestnictwo zgodnie z zasadą „kto pierwszy, ten lepszy”. Wykorzystując brak obiektów na wystawie Lepsza ja oraz odwołując się w do kolekcji Zachęty jako systemu interpretacyjnego, Jennifer Lacey proponuje zwiedzającym indywidualne konsultacje – niby-terapię.

Sięgając do zbiorów galerii i do stworzonego przez autorkę „performatywnego systemu przepowiadania” spróbujemy wybrać prace, które wchodzą z nami w relacje – dotyczą nas bezpośrednio. Zebranie dzieł na wystawie lub zgromadzenie ich w jednej kolekcji stałej sytuuje je także we relacji do siebie — tworzy dynamiczny i indywidualny system czytelnego kodu. Na co liczymy odwiedzając muzea lub galerie? Co przynosi nam obcowanie z dziełami sztuki i jak sami wpływamy na przestrzeń sztuki?

Jennifer Lacey – amerykańska choreografka mieszkająca w Paryżu. Artystka stale modyfikuje metody twórcze. Punktem wyjścia dla jej prac jest taniec, choć nie zawsze jest to oczywiste. Swoje dzieła określa jako twórczą i zabawną hermeneutykę ciał i ich otoczenia. Interesuje ją uwalnianie tańca od aspektu widowiskowości oraz przekraczanie granic gatunkowych performansu. Jej twórczość była prezentowana na arenie międzynarodowej w teatrach, muzeach, galeriach oraz w formie warsztatów i publikacji. Jest stypendystką Doris Duke Impact Artist Fellowship i Guggenheim Fellowship.

Więcej informacji: zacheta.art.pl/pl/wystawy/lepsza-ja

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Warszawa: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3; godz. 17.00-20.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close