Warszawa/Lepsza ja/#SPA – Summertime Performing Arts: Iza Szostak „Inhalatorium” – performans z udziałem seniorów

Zdjęcie: Warszawa/Lepsza ja/#SPA – Summertime Performing Arts: Iza Szostak „Inhalatorium” – performans z udziałem seniorów

Fot. Jana Schildt

Wersja do druku

Udostępnij

Wystawa Lepsza ja jest refleksją na temat współczesnej kultury indywidualizmu, jej przyczyn, efektów i skutków ubocznych. Składa się z działań, performansów, treningów i warsztatów z udziałem publiczności, a jej przestrzeń stanie się sceną, siłownią, salą do jogi i gabinetem terapeutycznym oraz miejscem rozmowy. Centrum w Ruchu zaprasza na #SPA – Summertime Performing Artswego rodzaju pobyt rezydencyjny. Przez tydzień sale Zachęty staną się miejscem działań choreograficznych. #SPA to miejsce gdzie zegar zwalnia, przestrzeń spędzania czasu bez ograniczeń, bez początku i końca wydarzeń, to możliwość pobycia z ciałem własnym i innych osób. W ramach rezydencji i wystawy Iza Szostak zaprasza na performans z udziałem seniorów. Współpraca: Kuba Słomkowski.

Po performansie odbędzie się rozmowa.

Iza Szostak — tancerka, choreografka, absolwentka Szkoły Baletowej w Warszawie i Codarts/Rotterdam Dance Academy. W swojej praktyce choreograficznej powołuje się na ruch autentyczny, choreologię oraz improwizację; tworzy systemy komunikacji pomiędzy ciałem i obiektem. Autorka m.in. spektakli RE//MIX Merce Cunningham; Ciało. Dziecko. Obiekt; Europa. Śledztwo; Balet koparyczny.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Warszawa: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3; godz. 18.00-19.30.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close