Warszawa/Lepsza ja/#SPA – Summertime Performing Arts/Wychodząc od działania: Maria Stokłosa „Fake Healing” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa/Lepsza ja/#SPA – Summertime Performing Arts/Wychodząc od działania: Maria Stokłosa „Fake Healing” – warsztaty

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Wystawa Lepsza ja jest refleksją na temat współczesnej kultury indywidualizmu, jej przyczyn, efektów i skutków ubocznych. Składa się z działań, performansów, treningów i warsztatów z udziałem publiczności, a jej przestrzeń stanie się sceną, siłownią, salą do jogi i gabinetem terapeutycznym oraz miejscem rozmowy. Centrum w Ruchu zaprasza na #SPA – Summertime Performing Artswego rodzaju pobyt rezydencyjny. Przez tydzień sale Zachęty staną się miejscem działań choreograficznych. #SPA to miejsce gdzie zegar zwalnia, przestrzeń spędzania czasu bez ograniczeń, bez początku i końca wydarzeń, to możliwość pobycia z ciałem własnym i innych osób.

W ramach rezydencji, wystawy i projektu Wychodząc od działania Marysia Stokłosa poprowadzi warsztaty Fake Healing. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich niezależnie od doświadczenia. Na warsztaty nalezy przyjść w wygodnym stroju i obuwiu sportowym. Po warsztatach organizatorzy zapraszają na rozmowę.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy przez formularz

Fake Healing to zestaw zasad grupowego niby-uzdrawiania, inspirowany metodami pracy takich artystów jak Valentina Desideri, Jennifer Lacy, Keith Hennessy i Peter Pleyer.

Maria Stokłosa – choreografka i tancerka. Studiowała w London Contemporary Dance School i School of New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie. Angażuje się w działania na rzecz rozwoju lokalnej sceny tańca eksperymentalnego jako inicjatorka projektów edukacyjnych i nauczycielka, a także jako prezeska Fundacji Burdąg i współzałożycielka Centrum w Ruchu.

Wydarzenie odbywa się w ramach programu Zachęta na lato realizowanego dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:00

Warszawa: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3; godz. 12.00-14.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close