Warszawa: Leszek Bzdyl – warsztaty ruchu scenicznego

Zdjęcie: Warszawa: Leszek Bzdyl – warsztaty ruchu scenicznego

Fot. Magdalena Morawska, www.dadateatr.pl

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Polski w Warszawie zaprasza na warsztaty ruchu scenicznego z Leszkiem Bzdylem. Przed warsztatami uczestnicy otrzymają teksty, które będą punktem wyjścia do pracy nad ruchem scenicznym. Warsztat skierowany jest do wszystkich, jednak organizatorzy szczególnie zapraszają osoby, które pracują z grupami – pedagogów, nauczycieli, instruktorów.

Koszt: do 28 lutego – 140 zł, później – 170 zł; zniżka dla pedagogów: do 28 lutego – 90 zł, później – 120 zł.

Zgłoszenia do 8 marca 2017 roku na adres: edukacja@teatrpolski.waw.pl

Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i uzasadnienie dla przysługującego biletu promocyjnego (nazwę i adres szkoły/ośrodka/grupy, z którą uczestnik pracuje). W wiadomości zwrotnej zostanie podana informacja o zakwalifikowaniu oraz instrukcja opłaty.

Teatr zastrzega możliwość odwołania warsztatów w razie niewystarczającej liczby chętnych.

Leszek Bzdyl (dadateatr.pl):

Taniec, który mnie interesuje nie zamyka się w ciasnych ramach estetyki. Ten taniec wspiera aktora-tancerza w jego wysiłku, aby istnieć na scenie tu i teraz, pozwala widowni współuczestniczyć w akcie kreacji. Ten taniec nie tworzy metafor. Taniec, którego ciągle na nowo poszukuję jest opowieścią o człowieku w jego powszedniości. Swoją zawodową karierę rozpocząłem we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Henryka Tomaszewskiego. I choć doceniam rolę tej sztuki teatralnego przekazu, jaką jest sztuka mimu, to od początku mojej zawodowej pracy zainteresowany byłem szerszą formułą ruchu scenicznego, dającą większą wolność interpretacyjną i kreacyjną. Byłem ukierunkowany na poszukiwania takiego języka wypowiedzi scenicznej, który nie ograniczałby indywidualności aktora, czy też tancerza.

Najbardziej inspiruje i zachęca mnie do pracy nad spektaklem iluzja demokracji, którą niekiedy żyje zespół realizujący przedstawienie. Spotykamy się w jednym miejscu, doceniamy swoje umiejętności, wiedzę i wrażliwość. Pracujemy, spieramy się, podejmujemy decyzje. W dobrze sformatowanej demokracji nie ma czczej gadaniny. Demokracja ma trudną konstytucję. Nic w niej nie jest jednoznaczne, poza nadrzędnym wspólnym dobrem. Od zarania marzyłem o teatrze „demokratycznym”. Reżyser jest częścią zespołu.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Warszawa: Teatr Polski, ul. Karasia 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close