Warszawa: Liwia Bargieł „Body Bank”

Zdjęcie: Warszawa: Liwia Bargieł „Body Bank”

Liwia Bargieł "Body Bank", fot. Marta Mielcarek

Wersja do druku

Udostępnij

Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelewrowicza w Warszawie zaprasza na pokaz spektaklu Body Bank Liwii Bargieł. Pokaz odbędzie się w Auli. Wstęp wolny.

O spektaklu:

Poddane wzrokowi widza ciało performerki wykonuje na scenie działania, które wpływają na jego fizjologię. Widz obserwuje ruchy performerki, ale nie czuje jej podwyższonego tętna. Może on dostrzec pot na jej czole, ale nie poczuje go na swojej skórze. Widz obserwuje to, co się wydarza z widowni i ma do tego działania dostęp, tylko na tyle, na ile pozwoli na to jego wzrok. W spektaklu performerka także przypatruje się swojemu ciału, ale jej perspektywa jest zupełnie inna niż perspektywa widza. Podejmuje ona zatem próbę spojrzenia na siebie z dystansu, starając się zbadać zachowania i reakcje swojego ciała, które na scenie staje się maszyną, posłusznie wykonującą zadania.

Dokonuje ona także próby deformacji ciała i zmienia jego formy tak, aby wywoływały poczucie dziwności. Celem jest przedstawienie ciała jako plastycznego obiektu, który w zależności od położenia, wzroku widza, a w końcu bycia wobec samego siebie zmienia swoje role i przestrzenie. Body Bank jest zatem podróżą w głąb ciała, która rozpoczyna się od skali makro – gdzie ciało jest dynamiczną bryłą w przestrzeni, przez skalę obiektywną – ciało jako przestrzeń i zbiór powiązanych ze sobą komponentów, do skali mikro – to, czego nie widać.

choreografia: Liwia Bargieł

dramaturgia: Paulina Ozga

reżyseria: Liwia Bargieł

wykonanie: Liwia Bargieł, Aleksander Kaźmierczak, Marta Mielcarek

muzyka: Aleksander Kaźmierczak

reżyseria świateł: Marta Mielcarek

wideo: Marta Mielcarek

kostiumy: Liwia Bargieł

produkcja: Divadlo X10 Praha

premiera: 5 czerwca 2018, Divadlo X10 Praga, Czechy

czas trwania: 35 min

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Akademia Teatralna/Teatr Collegium Nobilium, ul. Miodowa 22/24

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close