Warszawa: Łukasz Grotowski „Od anatomii do sensomotoryki w kształtowaniu prawidłowego ruchu tancerza”

Zdjęcie: Warszawa: Łukasz Grotowski „Od anatomii do sensomotoryki w kształtowaniu prawidłowego ruchu tancerza”

Fot. Wojciech Ernest Szulc

Wersja do druku

Udostępnij

Fizjospine zaprasza na szkolenie Od anatomii do sensomotoryki w kształtowaniu prawidłowego ruchu tancerza, które poprowadzi osteopata i fizjoterapeuta Łukasz Grotowski. Szkolenie będzie się składać z wykładu i części praktycznej.

Koszt: 30zł – tylko wykład, 150zł – tylko część praktyczna, 170zł – wykład + część praktyczna.

Zapisy i kontakt: Kamila Rybacka, 505 069 156, kamila.joanna.rybacka@gmail.com.

Organizatorzy wystawiają faktury VAT. Każda osoba biorąca udział szkoleniu praktycznym otrzyma 15% zniżki na kolejną edycję, poświeconą konkretnemu stylowi tańca.

Prowadzący:

To szkolenie to podróż do najgłębszych warstw ludzkiego organizmu. Mięśnie, powięzi, kości, ścięgna i więzadła to podstawowe elementy układu narządu ruchu. Uczestnicy nauczą się jak oceniać ich kondycję oraz napięcie. Dowiedzą się jak zbudowane jest ciało człowieka oraz jakie zachodzą w nim relacje. W trakcie szkolenia, wykładowca skonfrontuje model biomechaniczny oraz model napięciowy w funkcjonowaniu ciała. Dodatkowo, podczas szkolenia zostanie przedstawiony naturalny proces gojenia tkanek, będący podstawą do zrozumienia kontuzji. Podsumowaniem warsztatu będzie odniesie przedstawionej wiedzy do tańca.

Wyjątkowość tego szkolenia polega na umiejętnym i rozważnym doborze materiału dydaktycznego. Z całego zasobu wiedzy o anatomii człowieka wybrano informacje, które w codziennym treningu tancerza niezbędne są do prawidłowego funkcjonowania i używania ciała w sposób minimalizujący ryzyko kontuzji. Dzięki wiedzy wyniesionej ze szkolenia, tancerze, amatorzy, półprofesjonaliści i profesjonaliści, będą mogli lepiej dobrać trening do potrzeb własnego ciała. Co więcej, wiedza przekazywana podczas szkolenia pochodzić będzie między innymi z najnowszych badań z zakresu fizjoterapii, osteopatii i medycyny tańca. Dziedziny te, szczególnie medycyna tańca, stale się rozwijają. Coraz to nowsze badania i analizy nie tylko wzbogacają naszą wiedzę, ale też zmuszają do weryfikacji niektórych poglądów. Zatem zapraszamy nie tylko osoby, dla których będzie to pierwsze spotkanie z anatomią, ale również tych, którzy chcą odświeżyć i poszerzyć swoja wiedzę. Szkolenie skierowane jest również do pedagogów tańca.

Łukasz Grotowski – dyplomowany osteopata i fizjoterapeuta, absolwent Flanders International College of Osteopathy oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Oferuje pacjentowi nowoczesną terapię w dziedzinie leczenia zachowawczego problemu narządu ruchu oraz bólu w obrębie ciała. Jego pasją jest odkrywanie tajemnic działania ludzkiego organizmu – pracy jego poszczególnych układów oraz ich udziale w tworzeniu spójnej całości (medycyna holistyczna). Specjalizuje się w analizowaniu budowy i schematu poruszania się ciała – znajdywaniu jego dysfunkcji, odkrywaniu przyczyn bólu, a następnie likwidowaniu ich poprzez stosowanie indywidualnie dobranej do potrzeb pacjenta terapii. Jest pasjonatem zawodu, wykładowcą na uczelni wyższej oraz asystentem w szkole osteopatii. Od 2015 roku prowadzi szkolenia dla stomatologów oraz fizjoterapeutów.

Więcej

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Warszawa: Capoeira Angola, ul. Skaryszewska 15; godz. 10.00-12.00 (wykład), 12.15-16.30 (praktyka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close