Warszawa: Magda Jędra „Królestwo”

Zdjęcie: Warszawa: Magda Jędra „Królestwo”

Fot. Paweł Duczmal, Magdalena Jędra.

Wersja do druku

Udostępnij

Historia toczyła się z grubsza przewidywalnym torem aż do swojego końca, a więc do czasu, w którym z tym właśnie czasem i otaczającą nas przestrzenią zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Porządek oparty na koherencji tych dwóch wielkości okazał się rzeczą nietrwałą. Jak coś może się popsuć, to podobno się popsuje. Tak było i tym razem. Świat mocno przyspieszył, a zwielokrotniona siła odśrodkowa coraz mocniej zaczęła zaciskać węzły jego poplątanej struktury. Otoczone post-chaosem performerki starają się poskładać w spójną całość fragmenty zapamiętanego świata. Żyć w bezkrólewiu bez prawdy i porządku jest rzeczą nieznośną. Cywilizacyjna tendencja do rekonstruowania porządku, budowania lepszej formy organizacji i poszukiwania światów w homeostazie składa obietnicę spokoju czy choćby iluzorycznej pewności.

choreografia: Magda Jędra

współpraca: Iza Sostak

występują: Iza Szostak, Magda Jędra, Stanisław Wołosz

muzyka: Szałas (Paweł Duczmal, Maciek Krawczyński, Wojtek Juchniewicz) oraz Piotr Czajkowski, Die Antwoord

reżyseria świateł: Karolina Gębska

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska oraz dzięki niezmiernemu zaangażowaniu Pawła Duczmala i Mariusza Krawczyka w produkcję spektaklu.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) Gdańsk Miasto Wolności nowe logo (miniaturka)

Bilety: 15/20 zł

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Komuna//Warszawa, ul. Lubelska 30/32.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close