Warszawa/„Mała Terpsychora”: Spotkanie „Co to jest taniec klasyczny i jak rozmawiają ze sobą tancerze?”

Zdjęcie: Warszawa/„Mała Terpsychora”: Spotkanie „Co to jest taniec klasyczny i jak rozmawiają ze sobą tancerze?”

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja „Terpsychora” i Muzeum Etnograficzne w Warszawie zapraszają dzieci w wieku 5-9 lat na spotkanie i zabawę dotyczącą tego, czym jest taniec klasyczny i jak rozmawiają ze sobą tancerze na scenie.

O spotkaniu:

Skąd się wziął taniec klasyczny i co ma wspólnego ze starożytnością ? Co właściwie oznacza słowo „ balet“ ? Jakie są jego zasady i kto to był Carlo Blasis ? O tym wszystkim dzieci porozmawiają  podczas najbliższych zajęć w ramach Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Uczestnicy poznają także króla, który uwielbiał tańczyć  i obejrzą fragmenty baletów. Dowiedzą się również jak rozmawiają ze sobą tancerze na scenie i sami spróbujemy naśladować ich ruchy.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu spotkań dla dzieci prowadzonego przez Fundację Terpsychora jako część działań „Małej Terpsychory” oraz programu Muzeum Etnograficznego pod nazwą  „Muzeum dla Dzieci”. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 17.00-18.30.

Nastepny termin: 31.03.

Wstęp: 25 pln/20 pln – cena biletu w karnecie

ZAPISY: www.malaterpsychora.edu.plInformacje: info@terpsychora.edu.pl

Opis projektu:
Autorski projekt Fundacji „Terpsychora” o charakterze edukacyjnym stworzony specjalnie dla dzieci i młodzieży. Jego idea polega na organizowaniu zajęć artystycznych, których celem jest wprowadzenie dzieci i młodzieży w świat sztuki tańca, rozwinięcie ich zainteresowań teatrem i sztuką, rozbudzenie wyobraźni, twórczego postrzegania świata i wrażliwości na piękno. Zajęcia składają się z części teoretycznych i praktycznych dostosowanych do wieku uczestników. Prowadzone są przez teoretyków tańca, artystów baletu, zawodowych tancerzy z wykształceniem pedagogicznym oraz gościnnie artystów muzyków i plastyków.W trakcie zajęć wykorzystywane są: fragmenty spektakli, muzyka, kostiumy sceniczne, rekwizyty, materiały plastyczne, materiały poglądowe w postaci: książek, programów baletowych, afiszy teatralnych.

Strona projektu: www.małaterpsychora.edu.pl
Strona Fundacji:
www.terpsychora.edu.pl

Patroni medialni: Radio Bajka, Qlturka.pl, Ego Dziecka.pl, Dziecko w Warszawie

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Warszawa: Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close