Warszawa/„Mała Terpsychora”: Spotkanie „Śladami greckiej muzy”

Zdjęcie: Warszawa/„Mała Terpsychora”: Spotkanie „Śladami greckiej muzy”

Fot. Dominik Werner.

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja „Terpsychora” zaprasza dzieci w wieku 5-9 lat na spotkanie i zabawę wokół greckiej kultury i tańca.

O spotkaniu:

Kim była Terpsychora? Kto to był Apollo? Podczas zajęć dzieci zapoznają się z mitologią grecką i sztuką Antyku. Dzięki zabytkom archeologicznym oraz mitom greckim przeniosą się w daleką przeszłość do czasów starożytnych Greków. Czasu wysokiej kultury, pełnego przygód herosów i bogów, i jakże bogatego w taniec! Odwiedzą teatr grecki i poznamy tańczący chór aktorów. Przyjrzą się również współczesnej kulturze greckiej i zobaczą jak tańczy Grek Zorba.

Spotkanie inicjuje nowy cykl dla dzieci prowadzony przez Fundację Terpsychora w ramach „Małej Terpsychory”. Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Zajęcia w ramach cyklu odbywać się będą w poniedziałki w godz. 17.00-18.30.

Nastepne terminy: 24.03, 31.03.

Wstęp: 25 pln/20 pln – cena biletu w karnecie

ZAPISY: www.malaterpsychora.edu.plInformacje: info@terpsychora.edu.pl.

Opis projektu:
Autorski projekt Fundacji „Terpsychora” o charakterze edukacyjnym stworzony specjalnie dla dzieci i młodzieży. Jego idea polega na organizowaniu zajęć artystycznych, których celem jest wprowadzenie dzieci i młodzieży w świat sztuki tańca, rozwinięcie ich zainteresowań teatrem i sztuką, rozbudzenie wyobraźni, twórczego postrzegania świata i wrażliwości na piękno. Zajęcia składają się z części teoretycznych i praktycznych dostosowanych do wieku uczestników. Prowadzone są przez teoretyków tańca, artystów baletu, zawodowych tancerzy z wykształceniem pedagogicznym oraz gościnnie artystów muzyków i plastyków.W trakcie zajęć wykorzystywane są: fragmenty spektakli, muzyka, kostiumy sceniczne, rekwizyty, materiały plastyczne, materiały poglądowe w postaci: książek, programów baletowych, afiszy teatralnych.

Strona projektu: www.małaterpsychora.edu.pl
Strona Fundacji:
www.terpsychora.edu.pl

 

Patroni medialni: Radio Bajka, Qlturka.pl, Ego Dziecka.pl, Dziecko w Warszawie

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Warszawa: Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close