Warszawa: Małgorzata Gajdemska „Dynamika zmiany” – warsztaty improwizacji i kompozycji

Zdjęcie: Warszawa: Małgorzata Gajdemska „Dynamika zmiany” – warsztaty improwizacji i kompozycji

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztaty skupione bedą na improwizacji i kompozycji oraz na badaniu relacji między nimi. Poziom: open. Cena: 2 dni: 120 zł  – przy zgłoszeniu i wpłacie do 7 sierpnia, 160 zł – przy zgłoszeniu i wpłacie po 7 sierpnia; 1 dzień: 60 zł  – przy zgłoszeniu i wpłacie do 7 sierpnia, 80 zł – przy zgłoszeniu i wpłacie po 7 sierpnia.

Obowiązują zgłoszenia mailowe najpóźniej do dnia 12 sierpnia na adres: malgorzata.gajdemska@gmail.com

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie zgłoszenia zawierającego imię, nazwisko, kontaktowy nr telefonu oraz kilka zdań o własnych doświadczeniach tanecznych i oczekiwaniach odnośnie warsztatu.

Obowiązują wpłaty na konto bankowe. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Uczestnicy będą rozwijać umiejętność świadomego obserwowania siebie w czasie improwizowania oraz świadomej pracy z kompozycją podczas spontanicznego tworzenia. Nacisk zostanie położony na zadania realizowane solo i w grupie w oparciu o potencjał uczestników oraz zadany materiał choreograficzny.

Prowadząca o warsztatach:

Podczas warsztatów będziemy badać kiedy?/jak?/w jakich warunkach? improwizacja staje się świadomą kompozycją oraz na ile praca z kompozycją sprzyja naturalnej, organicznej ekspresji ruchowej i pozwala ją rozwijać. Będziemy poruszać się (dosłownie i metaforycznie) pomiędzy indywidualnością a współpracą oraz swobodą a kontrolą – sprawdzając gdzie (dla nas) przebiegają granice między tymi stanami. Eksplorując takie elementy jak kontrast, kontynuacja, czas, częstotliwość, intencja, interpretacja, logika i limit spróbujemy przyjrzeć się dynamice zmiany improwizacji w kompozycję oraz kompozycji w improwizację.

Warsztaty dla osób posiadających doświadczenie ruchowe/taneczne, zainteresowanych ruchem, tańcem, teatrem, rozwijaniem umiejętności improwizacyjnych i świadomej pracy z kompozycją.

Małgorzata Gajdemska – tancerka, choreografka, performerka i animatorka kultury. Jest absolwentką Choreografii Scenicznej (specjalizacja taniec współczesny) w krakowskiej Artystycznej Alternatywie oraz kursu instruktorskiego „Improwizacja ruchu i symbolika ciała” w Instytucie Dynamiki Ruchu i Tańca w Essen (Niemcy). Ukończyła szkolenia z Analizy Ruchu wg Labana (ang. LMA – Laban Movement Analysis) w Laban Centre (Londyn) i z notacji tańca (kinetografia) w Instytucie Choreologii (Poznań) oraz liczne kursy z zakresu aktorstwa, tańca, choreografii, arteterapii, pracy z grupą. Współpracowała m.in. z grupą Poste Restante (Sztokholm), grupą Rimini Protokoll (Berlin), Teatrem Plavo Pozoriste (Belgrad) oraz uczestniczyła w interdyscyplinarnym programie dla artystów The Field w Tanzfabrik (Berlin). W Polsce współpracuje z Fundacją Artystyczną PERFORM, Stowarzyszeniem Stop-Klatka oraz Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. Jest związana ze Stowarzyszeniem oraz Kolektywem Artystycznym Format Zero. W Berlinie współpracuje z Tanzfabrik Berlin oraz Centrum Edukacji i Spotkań Zamek Trebnitz. W pracy tanecznej i choreograficznej korzysta m.in. z techniki tańca współczesnego, ruchu autentycznego, systemu Rudolfa Labana, techniki improwizacji kontaktowej i innych technik improwizacyjnych.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warszawa: Teatr BAZA, ul. Podchorążych 39. Godz. 10.00-14.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close