Warszawa: Małgorzata Suś „Become Intense/Become Animal” – warsztaty tańca i teatru fizycznego oraz pracy z partnerem

Zdjęcie: Warszawa: Małgorzata Suś „Become Intense/Become Animal” – warsztaty tańca i teatru fizycznego oraz pracy z partnerem

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Małgorzata Suś zaprasza na warsztat Become Intense, Become Animal, który będzie pracą nad silną fizyczną obecnością i świadomością ciała. Warsztat skierowany jest do wszystkich zainteresowanych ruchem, bez względu na poziom zaawansowania.

Koszt: 30zł/wtorek, 20zł/środa (dla członków Capoeira w Tęczy: 20zł/wtorek, 10zł/środa).

Zgłoszenia: malgosiasus@gmail.com.

Stawanie-się-zwierzęciem to nie sen ani fantazja. Jest ono jak najbardziej realne. W jakiej jednak rzeczywistości się dokonuje? O ile stawanie-się-zwierzęciem nie polega na zachowywaniu się jak zwierzę ani na naśladowaniu go, jest równie oczywiste, że człowiek nie staje się „naprawdę” zwierzęciem (…). Stawanie się nie wytwarza niczego poza sobą (…) Ludzkie stawanie-się-zwierzęciem jest rzeczywiste, choć zwierzę, którym się stajemy, nie jest rzeczywiste.

(Gilles Deleuze, Félix Guattari, 1730: Stawaniesięintensywnym, stawaniesięzwierzęciem, stawaniesięniedostrzegalnym, [w:] idem, Tysiąc plateau)

Prowadząca o warsztacie:

Zainspirowana tekstem Gillesa Deleuze’a i Félixa Guattariego Tysiąc plateau, w którym pojęcie plateau rozumiane jest jako „nieprzerwany obszar intensywności”, podjęłam refleksję  o intensywności jako kluczowej kategorii dla fizycznego teatru i tańca. Intensywność ruchu, intensywność w działaniu, a także związane z nią organiczność i przywołane powyżej pojęcie stawania-się-zwierzęciem, stanowią punkty odniesienia dla praktyki ruchowej, którą rozwijam. Interesuje mnie praca z partnerem, ponieważ w kontakcie z drugą osobą stawiamy sobie wyzwania, a to najskuteczniej rozwija sprawność fizyczną. Trening będzie bazował na elementach tańca współczesnego i teatru fizycznego, ale doświadczenie w tych dziedzinach nie jest wymagane.

Małgorzata Suś – tancerka, performerka, absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Napisała pracę magisterką dotyczącą zagadnień z obszaru tańca współczesnego, teatru fizycznego i współczesnej filozofii, zatytułowaną Teatr fizyczny jako wędrująca metafora myślenia. Od października 2016 roku studiuje taniec i teatr fizyczny w ramach międzynarodowego programu Performact w Portugalii. Od 2013 do 2016 roku pracowała w Stowarzyszeniu Sztuka Nowa i należała do działającego w ramach Stowarzyszenia zespołu teatru fizycznego pod kierunkiem Dawida Żakowskiego. Występowała w spektaklach Badania solarystyczne 2.0, Artysta. Mechanika ucieczki, Mapy pamięci. Współtworzyła realizowane przez Stowarzyszenie projekty edukacyjne Młodzi solaryści i  Podaj Dalej 2014-2016. Od 2013 roku współpracuje z portugalską artystką Pauliną Almeidą. Od 2013 roku uczestniczyła w kilku edycjach projektu If This Was My Street, w ramach którego brała udział w festiwalach Les Tombées de la Nuit w Rennes we Francji, Imaginarius w Santa Maria da Feira w Portugalii i w Festiwalu Sztuki Ulicy w Warszawie W lipcu 2016 roku współtworzyła choreografię do spektaklu Grand Opera Publique, którego premiera miała miejsce na Festiwalu AgitÁgueda w Portugalii. W czerwcu i wrześniu 2016 roku współpracowała z Teatrem Baj w Warszawie. W kwietniu 2016 roku pracowała z izraelską choreografką Orly Portal, przygotowując solowy spektakl check.point w ramach programu Rezydencja/premiera VIII Gdańskiego Festiwalu Tańca. W marcu 2016 roku odbyła rezydencję artystyczną w Porto, w ramach której poprowadziła masterclass w ACE Escola Des Artes i pracowała nad spektaklem A Sea Close By. Od stycznia 2016 roku regularnie trenuje capoeirę. W styczniu 2015 i listopadzie 2014 prowadziła warsztaty teatru fizycznego w obozie dla uchodźców w Jeninie (Palestyna, West Bank). Regularnie uczestniczy w warsztatach tańca współczesnego w Polsce i zagranicą. W latach 2011-2013 uczyła się warsztatu aktorskiego w studiu przy Teatrze Baza w Warszawie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Kino Tęcza (Teatr TrzyRzecze), ul. Suzina 6

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close