Warszawa: Marta Kosieradzka, Agnieszka Sterczyńska „If I wear”

Zdjęcie: Warszawa: Marta Kosieradzka, Agnieszka Sterczyńska „If I wear”

fot. Melamed Ehud

Wersja do druku

Udostępnij

If I wear podejmuje zagadnienie wizualnej i kinetycznej tożsamości. Spektakl w różnorodny sposób opowiada o byciu i stawaniu się, zakrywaniu i uwidacznianiu, o patchworkowej tożsamości i mechanizmach władzy. Ekspresja i kreacja tożsamości odbywa się przede wszystkim w sferze wizualnej. Wygląd, sposób poruszania się, ubiór służą budowaniu i komunikowaniu „ja” na poziomie jednostkowym i społecznym. Ubrania pełnią nie tylko funkcję użytkową. Są sferą indywidualizacji i wolności, uniformizacji i dyskryminacji, obiektem pożądania i narzędziem sprawowania władzy. Ta wieloznaczność relacji z „drugą skórą” stanowi ważny temat spektaklu, czego wyrazem jest wykorzystywany à rebours kostium – czarno-białe dresy marki Adidas. Na drugim krańcu tożsamościowego uniwersum znajduje się odhumanizowane, poddane deformacji ciało, będące odniesieniem do sztuki abstrakcyjnej, w której nośnikami znaczeń są kształt, linia, rytm czy barwa.

Choreografia i wykonanie: Marta Kosieradzka i Agnieszka Sterczyńska
Muzyka: Idrioema, Chronomad, Pink Floyd, Paul Kalkbrenner

Współprodukcja: Kelim Choreography Center Bat Yam/Tel Aviv

Premiera: Gdański Festiwal Tańca, Klub Żak, 3 września 2020

czas trwania: 45 min

Spektakl został zrealizowany podczas rezydencji artystycznej w Kelim Choreography Center w Tel Awiwie, przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza.

Praca została zakwalifikowana do finałowego etapu konkursu na najlepszy spektakl teatru niezależnego „The Best OFF”.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close