Warszawa: Marta Mielcarek, Liwia Bargieł „Pozycja początkowa wertykalna” – performans i instalacja

Zdjęcie: Warszawa: Marta Mielcarek, Liwia Bargieł „Pozycja początkowa wertykalna” – performans i instalacja

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Obrót
Skok
Bezruch
Gest
Przemieszczenie
Upadek
Twist
Opadanie
Przeniesienie ciężaru
Otwarcie
Zamknięcie

Podstawowe sekwencje akcji ciała. Ruch przedstawiony za pomocą różnych mediów: wykonanie na żywo, fotografia, wideo, audio. Artystki poddają badaniu wytrzymałość, trwałość i komunikatywność każdego z nośników. Zastanawiają się, w jaki sposób modyfikacje na poziomie medium wpływają na percepcję odbiorcy.

—————————————————————
Uwaga! W związku z formułą działań na #POLIGONIE organizatorzy proszą o punktualne przybycie

—————————————————————
Marta Mielcarek (1990) – absolwentka Wydziału Sztuki Mediów na warszawskiej ASP. Mieszka i pracuje w Warszawie. Zajmuje się fotografią oraz wideo. W swoich pracach często posługuje się ruchem ciał. Jej prace pokazywane były m.in. w Centrum Fotografii w Sztokholmie, Teatrze Nowym w Warszawie, BWA Zielona Góra, Mocak w Krakowie, Centrum Sztuki Współczesnej w Mińsku, Muzeum Etnograficznym w Warszawie. A także podczas Biennale WRO 2015 Test Exposure oraz NEW NOW Festival w Amsterdamie. W 2014 roku zdobyła Nagrodę Rektorów w Ogólnopolskiej Wystawie Konkursowej absolwentów publicznych uczelni artystycznych „Najlepsze dyplomy 2014”. W tym samym roku zdobyła również nagrodę główna Najlepszych Dyplomów Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych„Coming out 2014” oraz nagrodę główną w Pierwszym Konkursie Dyplomów Sztuki Mediów organizowaną przez Biennale WRO 2015. Współpracowała z takimi teatrami jak TR WARSZAWA, Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie, Teatr Powszechny w Łodzi, Teatr Nowy w Poznaniu.

Liwia Bargieł (1987) – tancerka, choreograf, absolwentka Konserwatorium Tańca Współczesnego Trinity Laban w Londynie. W latach 2010/12 współtworzyła z Magda Grabowską Mala Duet. Jest autorką choreografii do spektakli Ce bordel formidable/ extravaganza, Joanna Szalona. Królowa, Otello (reż. Waldemar Raźniak). W latach 2012 i 2014 była laureatką konkursu Rezydencja/Premiera organizowanego przez Klub Żak w Gdańsku, gdzie stworzyła spektakle O mnie i trochę o Tobie oraz Love Song (wersja duet). Od 2012 roku współpracuje z Akademią Teatralną im. A Zelwerowicza w Warszawie. Jest autorką ruchu scenicznego do spektakli dyplomowych Zimowa opowieść (reż. Cezary Morawski), Ecce Homo ( reż. Krzysztof Majchrzak), Mistrz i Małgorzata (reż Waldemar Raźniak). W latach 2013/15 związana jako tancerka z Teatrem Groteska w Krakowie, gdzie występowała w spektaklu Przemiany w choreografii Carolin Finn. W 2014 r. współpracowała z ASK wydziałem architektury PW, gdzie przygotowała performance Glow. W 2015 roku była autorką choreografii oraz tancerką w produkcji operowej Orlando Paladino (reż. Waldemar Raźniak) .Współpracowała jako choreograf z Teatrem Narodowym w Warszawie (Opowiadanie brazylijskie, reż. Marcin Hycnar).
—————————————————————

#POLIGON to sto pięćdziesiąt metrów kwadratowych powierzchni mieszkania w przedwojennej kamienicy przy Nowogrodzkiej 4. Dzięki uprzejmości No.4.fr, studio projektowe MATOSEKNIEZGODA tworzy w nim przestrzeń dla działań wystawienniczych wykraczających poza formułę klasycznej galerii sztuki, w której komunikat artystyczny jakim jest wystawa, oddziałuje nie tylko przez samo dzieło czy budowaną przez kuratora narrację, lecz także poprzez przestrzeń i sposób prezentacji. Specyficzna perspektywa oglądania prac, wprowadzenie kontekstowych dźwięków czy możliwość fizycznej interakcji z dziełem sprawią, że widz będzie mógł doświadczyć sztuki jako sytuacji. Manewry artystyczne na #POLIGONIE są niepowtarzalne i trwają tylko w wyznaczonym czasie: każda z wystaw, niczym zdjęcie na Snapchacie, pojawi się tylko raz.

MATOSEKNIEZGODA (duet Paulina Tyro-Niezgoda i Piotr Matosek) to studio projektowe, specjalizujące się w aranżowaniu przestrzeni ekspozycyjnych dla instytucji kultury. Współpracowali m.in. z Muzeum Narodowym w Warszawie, Galerią Zachęta, Muzeum Fryderyka Chopina i Muzeum Powstania Warszawskiego, a także instytucjami państwowymi – Narodowym Bankiem Polskim i Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

www.matosekniezgoda.pl
facebook.com/matosekniezgoda

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Warszawa: POLIGON, ul. Nowogrodzka 4, IV piętro, w godz. 21.00-23.00.

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close