Warszawa: Maya Dunsky – intensywne warsztaty butoh

Zdjęcie: Warszawa: Maya Dunsky – intensywne warsztaty butoh

Fot. Michał Łuczak

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 8-11 czerwca fundacja POMPKA w Warszawie intensywne zaprasza na warsztaty z Mayą Dunsky „OBJĄĆ Sekret – TAŃCZYĆ Sekret – BYĆ Sekretem”.

„Zapraszam Was z podekscytowaniem do podjęcia białej rękawicy butoh!
Do wdrukowania swego unikalnego podpisu w objawiających się bez końca energetycznych przestrzeniach. Gdy odzwierciedlamy i obserwujemy siebie oraz osobę przed nami dzięki czystemu, głębokiemu słuchaniu…
Gdy w nieustannym duecie z odwiecznie pełną napięć przestrzenią uświadamiamy sobie, że sekret nie jest gdzieś od nas oddalony, a manifestuje i odbija się w całym naszym BYCIE. Ta pełna ekstazy świadomość to otwarte przejście powrotu do domu.

Zasadniczym i fundamentalnym procesem podczas warsztatu będzie tworzenie własnego ubrania/ sukni / kostiumu. Będziemy tworzyć – zszywać, pruć, skracać i ponownie łączyć różne materiały i obiekty, które zainspirują nas do połączenia się z nowymi, nieprzewidzianymi tożsamościami. Materiały, które są być może obce sobie w dniu powszednim, połączą się tworząc nową przestrzeń, nowy dom, nowe ciało zapraszające do poddania się jego/jej wyjątkowemu tańcu. Nasz spotkanie to doskonała okazja do wspólnego spędzenia pełnego wsparcia czasu; do dzielenia się, dawania, otrzymywania i odzwierciedlania poprzez tworzenie ubrania.

Będziemy razem poszukiwać jak wewnętrzny ruch i rytm pomału i delikatnie nabierają siły i przyjmują formę ekstatycznej obecnością. Będziemy badać dozowanie ciała fizycznego, mentalnego, emocjonalnego, energetycznego i duchowego. Dzięki procesowi zachęcającemu do pozbycia się ograniczeń i nawyków, pojawi się autentyczny język ciała.

To warsztat dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są pogłębianiem głębokiego wewnętrznego procesu prowadzącego do esencji/istoty – profesjonalistów i amatorów: miłośników ruchu, tancerzy, aktorów, praktyków teatru i psychodramy, terapeutów tańcem i innymi dziedzinami sztuki pobudzającymi wyobraźnię i nastawionymi na zmianę i rozwój.

Zachęcamy uczestników do przyniesienia ubrań, tkanin, papieru, szmatek, obiektów, akcesoriów, make-up’u, sznurków, naklejek i wszystkiego co stworzy przestrzeń, która zainspiruje narodziny nieznanej persony i nowego tańca”.

[Maya Dunsky]

Maya Dunsky – izraelska artystka mulitidyscyplinarna, tancerka butoh, choreografka i malarka. Urodzona w Izraelu, spędziła wczesne dzieciństwo w Nigerii. Ma wykształcenie plastyczne, graficzne, taneczne i choreograficzne. W 1985 rozpoczęła i przez 3 lata kontynuowała naukę butoh u mistrza Kazuo Ohno. Żyła, studiowała i tworzyła w Japonii przez 6 lat. Od 1998 roku, Maya prowadzi warsztaty mistrzowskie stałe zajęcia badania butoh. Wspiera aktywność twórczą, specjalizuje się w procesie przekształcania autoterapii w odnalezienie własnej Drogi artystycznej. Maya tworzy i występuje głównie solo. Część z jej prac tanecznych jest w duecie, trio lub w zespole i formie wideo-tańca. www.mayadunsky.com

MIEJSCE/TERMINY

8 czerwca (czwartek) w godz. 13.00-18.00

9 czerwca (piątek) w godz. 15.00-20.00
10 i 11 (sobota/niedziela) w godz. 11.00-18.00

Koszt: 650 zł

Miejsce: Teatr Baza, Warszawa – Mokotów; www.teatrbaza.pl

Aby zgłosić się na warsztaty, należy wysłać zgłoszenie mailem (pełne imię, nazwisko, adres zamieszkania, wiek, nr. telefonu) wraz z potwierdzeniem dokonania wpłaty bezzwrotnej zaliczki w wysokości 100 zł do 15 maja 2017. Osoby, które nie wpłacą zaliczki w powyższym terminie, będą mogły wziąć udział w warsztatach pod warunkiem dostępności wolnych miejsc i dostarczenia potwierdzenia pełnej wpłaty do 31 maja 2017 roku. Udział w warsztatach wyłącznie za okazaniem poświadczenia przelewu. W tytule przelewu należy wpisać „darowizna” oraz swoje imię i nazwisko.

Fundacja POMPKA

Nr konta: 42 1440 1387 0000 0000 0940 3442

ARCHIWUM PREZENTACJI

Warszawa: Teatr Baza, ul. Podchorążych 39. Harmonogram dzienny dostępny w opisie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close