Warszawa: Michael Getman „Partytura” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa: Michael Getman „Partytura” – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Format Zero zaprasza na warsztaty Partytura, które poprowadzi Michael Getman. Warsztaty odbędą się przy okazji rezydencji artysty w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Intensywne warsztaty Michaela Getmana poświęcone będą partyturze ruchowej jako metodzie pracy choreograficznej. Prowadzący pokaże uczestnikom, w jaki sposób szuka inspiracji i jak wykorzystuje wybrany materiał ruchowy w procesie tworzenia spektaklu.

Godziny: sb: 14.00-18.00, nd: 12.00-16.00.

Koszt: do 1 lutego – 200 zł, po 1 lutego – 250 zł, konieczna przedpłata w wysokości 100 zł na konto Stowarzyszenia Format Zero.

Zapisy: joanna.formatzero@gmail.com, Joanna Stasina: 790 555 309,

Agnieszka Sterczyńska (kontakt telefoniczny po 24 stycznia.): 602 114 399.

Prowadzący o warsztaach:
Na początku rozgrzejemy i oswoimy przestrzeń wokół nas, tak by zarazem odzwierciedlała naszą jednostkową obecność i dawała poczucie bycia w grupie. Stopniowo przejdziemy do przygotowania naszych ciał i umysłów poprzez pracę nad obecnością, świadomością, ekspresją i techniką. Włączymy w proces także struktury choreograficzne, technikę improwizacji oraz konstrukcję performansu ze szczególnym uwzględnieniem precyzji, gry i poszukiwania. Poznamy narzędzia służące do odczytywania i tworzenia map bardziej złożonych struktur ruchowych. Kiedy nauczymy się współpracy i komunikacji, skomponujemy podstawową partyturę choreograficzną, którą będziemy rozwijać w dalszej części zajęć. Moim celem jest nie tylko uczenie, ale także stworzenie wraz z grupą tancerzy wyjątkowej przestrzeni, umożliwiającej przeprowadzenie procesu twórczego.

Michael Getman – izraelski tancerz, choreograf i pedagog tańca urodzony w Izraelu w 1978 roku. Tańczył w Batsheva Dance Company / Ohad Naharin (Izrael), The Pretty Ugly Dance Company / Amanda Miller (Niemcy) i the Stats Theatre Saarbrucken / Marguerite Donlon (Niemcy). Od 2005 roku pracuje w Izraelu jako niezależny choreograf. Równolegle bierze udział w międzynarodowych projektach artystycznych za granicą oraz prowadzi warsztaty tańca i improwizacji dla profesjonalnych tancerzy, tancerzy – amatorów, a także dla studentów sztuk wizualnych. Jest autorem wielu choreografii prezentowanych w ramach najważniejszych festiwali tanecznych, m.in.: Curtain Up (Izrael), International Exposure (Izrael), Holland Dance Festival (Haga), Open Look Festival (St.Petersburg), Terni Festival (Terni, Włochy) i wielu innych. W 2006 roku otrzymał stypendium American Israel Cultural Foundation dla obiecujących młodych choreografów. Zdobył nagrodę specjalna na Festiwalu Miniatur Choreograficznych (Festival of Choreographic Miniatures) w Belgradzie (Serbia) w 2009 roku, drugą nagrodę za solo M-Fiction i pierwszą – za wybitne wykonanie na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym – The Copenhagen International Choreography Competition (CICC) – w Kopenhadze (Dania) w 2008 roku. W 2014 roku został zaproszony do Lublina na rezydencję w ramach Maat Festival „Israel Now!”.

Dane do przelewu:

Nr konta Stowarzyszenia Format Zero: 90 2490 0005 0000 4500 1032 9161
Tytuł przelewu: Michael Getman – warsztaty, imię i nazwisko uczestnika.

Więcej o rezydencji w POLIN:

http://www.polin.pl/en/the-poland-retreat-for-jewish-artists

Oficjalna strona Michaela Getmana: http://www.michaelgetman.com/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 14:00

Warszawa: Centrum na Pięknej, ul. Piękna 24/26

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close