Warszawa/Międzynarodowy Dzień Tańca 2016: Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format Zero – projekt „Pola Nireńska – rekompozycja”

Zdjęcie: Warszawa/Międzynarodowy Dzień Tańca 2016: Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format Zero – projekt „Pola Nireńska – rekompozycja”

Pola Nireńska - rekompozycja. Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca 2016 Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format Zero zaprasza na wydarzenie związane z projektem Pola Nireńska – rekompozycja. W ramach wieczoru odbędzie prezentacja projektu,  warsztaty z Ausdruckstanz, pokaz filmów archiwalnych oraz otwarta improwizację taneczna.

Pola Nireńska – rekompozycja to projekt badawczy z dziedziny choreologii empirycznej, który bazuje na spuściźnie choreograficznej niemieckiego Ausdruckstanz. W pracy empirycznej realizatorzy nawiązują do praktyki scenicznej Mary Wigman, w której zespole tańczyła Nireńska i z którą łączyła ją przyjaźń oraz wspólne zainteresowania metodami tworzenia tańca ekspresyjnego.

Program wieczoru:

19.00 – prezentacja projektu Pola Nireńska – rekompozycja

19.30 –  otwarte warsztaty Ausdruckstanz   tańca ekspresyjnego wywodzącego się z Niemiec. W  czasie zajęć uczestnicy/uczestniczki poznają  zasady pracy według tej metody, wraz z elementami techniki ruchu. Będą szukać indywidualnego języka ruchu, a także  uczyć się dynamiki pracy indywidualnej i grupowe oraz różnic miedzy nimi. Najbardziej zabawne kombinacje zostaną zwerbalizowane lub/i przełożone na sytuację uczestnictwa w targach tańca, podczas których ruch będzie można kupić, sprzedać albo  pożyczyć. Zajęcia skierowane są do osób pasjonujących się ekspresją i poszukiwaniem indywidualnej tożsamości ruchowej. Tancerze i indywidualiści bardzo mile widziani. Warsztaty poprowadzi Iwona Wojnicka.

21.00 – Pokaz filmów archiwalnych

22.00 – otwarta improwizacja taneczna przy improwizacji instrumentalnej i wokalnej.

Wstęp wolny. 

Projekt ten jest realizowany we współpracy Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Muzyczne białe plamy”.

Logo IMIT (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Academia, ul. 11 Listopada 22.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close