Warszawa: Mikołaj Mikołajczyk „Projekt: Tomaszewski”

Zdjęcie: Warszawa: Mikołaj Mikołajczyk „Projekt: Tomaszewski”

Fot. komuna//warszawa.

Wersja do druku

Udostępnij

Monodram Mikołaja Mikołajczyka jest intymną opowieścią o samym sobie, o twórczości, a przede wszystkim o wolności tworzenia. To buszowanie po strzępach pamięci, w celu wydobycia najcenniejszych wspomnień. Mikołajczyk przypomina o początkach swojej pracy scenicznej, o wielkiej fascynacji osobą Henryka Tomaszewskiego, mima, reżysera i założyciela Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Celem nie staje się wydobywanie choreografii Tomaszewskiego, a raczej przypomnienie obrazu Tomaszewskiego zaanektowanego i inkorporowanego przez Mikołajczyka. W tej historii nie brakuje anegdot opowiadanych z perspektywy młodzieńczej niefrasobliwości. Są też momenty przejmujące, typowe dla emocjonalnego języka scenicznej wypowiedzi Mikołajczyka, jest podchodzenie coraz bliższe do widza aż do wciągnięcia go w działania sceniczne.

choreografia: Mikołaj Mikołajczyk
muzyka: Zbigniew Kozub
wideoinstalacja: Mirek Kaczmarek
produkcja: komuna//warszawa, cykl RE//MIX 2012 Komuna/Warszawa

premiera: 27-28.10.2012
TRAILER
Rezerwacja: +48 690 886 943 lub fredro@teatrdrugastrefa.pl

Bilety online: www.teatrdrugastrefa.pl

WIĘCEJ O SPEKTAKLU

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Warszawa: Teatr Druga Strefa, ul. Magazynowa 14A.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close