Warszawa: „Miłosny list z pustki” – warsztat „be butoh” z Mayą Dunsky

Zdjęcie: Warszawa: „Miłosny list z pustki” – warsztat „be butoh” z Mayą Dunsky

Fot. Piotr Mateusz Wach.

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja POMPKA i Anita Zdrojewska zapraszają na czterodniowy warsztat badania własnych ciał butoh, który poprowadzi Maya Dunsky.

Moje emocjonalne ciało jest tuszem/ moje fizyczne ciało jest papierem/
każda komórka mego ciała ma serce/
Te serca słyszą szepty z nietkniętej pustki, słowa, które nigdy nie zostały wypowiedziane/
Cała moja egzystencja to wielkie ucho wszechświata – słuchanie… uczestnictwo.

Zasadniczym zadaniem podczas warsztatu będzie praca nad stworzeniem ubrania/sukni/kostiumu. Uczestnicy będą tworzyć – zszywać, pruć, skracać i ponownie łączyć różne materiały i obiekty, które będą ich inspirować w połączeniu się z nowym, nieprzewidzianym bytem. Materiały, które są być może obce sobie na co dzień, połączą się na nowo, tworząc nową drogę, nowy dom, nowe ciało zapraszające do poddania się jego/jej wyjątkowemu tańcowi. Warsztatowe spotkanie będzie okazją do stworzenia wspólnej, pełnej wzajemnego wsparcia przestrzeni, w której uczestnicy będą się ze sobą dzielić w procesie tworzenia kostiumu.

Uczestnicy będą razem badać, jak wewnętrzny rytm ruchu pomału i delikatnie nabiera siły, przeobrażając się w ekstatyczną obecność. Będą eksplorować zależności między ciałem fizycznym, mentalnym, emocjonalnym, energetycznym i duchowym. Dzięki skłaniającemu do pozbycia się ograniczeń i nawyków procesowi, pojawi się prawdziwy język ciała.

Warsztat skierowany jest do wszystkich zainteresowanych rozwojem – profesjonalistów i amatorów: miłośników ruchu, tancerzy, aktorów, praktyków teatru i psychodramy, terapeutów tańcem i innymi dziedzinami sztuki pobudzającymi wyobraźnię i nastawionymi na zmianę i rozwój.

Uczestnicy proszeni są o przyniesienie odzieży, tkanin, papieru, obiektów, przedmiotów, farb, sznurków, kleju i wszystkiego, co może pomóc w stworzeniu inspirującej przestrzeni dla narodzenia się nieznanej postaci i nowego tańca.

REKRUTACJA
Aby zgłosić się na warsztaty, organizatorzy proszą  o wysłanie zgłoszenia mailem (pełne imię, nazwisko, adres zamieszkania, wiek, nr. telefonu) wraz z potwierdzeniem dokonania wpłaty bezzwrotnej zaliczki w wysokości 100 złotych do 15 sierpnia 2018. Osoby, które nie wpłacą zaliczki w powyższym terminie będą mogły wziąć udział w warsztatach pod warunkiem dostępności wolnych miejsc i dostarczenia potwierdzenia pełnej wpłaty do 29 sierpnia 2018. Udział w warsztatach wyłącznie za okazaniem poświadczenia przelewu. W tytule przelewu proszę wpisać „darowizna” oraz swoje imię i nazwisko. Dodatkowo, w mailu należy załączyć deklarację ubezpieczeniową: „Oświadczam, że posiadam ubezpieczenie zdrowotne na czas uczestnictwa w warsztatach butoh 30 sierpnia –2 września 2018”.
Koszt uczestnictwa: 600 zł.

ORGANIZATOR
:
Anita Zdrojewska
Nr konta: 33 1440 1387 0000 0000 0940 3507
Kontakt: azdrojewska@publink.com.pl; tel. 501 175 595

Maya Dunsky – urodzona w Izraelu, spędziła wczesne dzieciństwo w Nigerii. Ma wykształcenie plastyczne, graficzne, taneczne i choreograficzne. W 1985 rozpoczęła i przez 3 lata kontynuowała naukę butoh u mistrza Kazuo Ohno. Żyła, studiowała i tworzyła w Japonii przez 6 lat ,gdzie uczyła się również gry na perkusji u muzyka Keiichiro Masudy, z którym występowała w Japonii i Izraelu  w latach 1986-1992. Zazwyczaj występuje solo, czasami w duecie, trio lub w grupie. Sama tworzy ścieżki dźwiękowe, kostiumy i drobną scenografię do swoich  występów. Tworzy video-dance i artystyczne prace video.Jest zafascynowana napięciem istniejącym między pięknem i stratą, relacjami między tym, co  pogańskie i miejskie. W Izraelu i Europie prowadzi intensywne warsztaty butoh, od 1995 roku rozwija unikalną metodę „be butoh”. Wspiera aktywność twórczą, specjalizuje się w procesie wykorzystania autoterapii do szukania własnej drogi artystycznej.

www.mayadunsky.com

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Warszawa: ul. Narbutta 46/48 lok. 51, w godz. 18.00-21.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close