Warszawa/Mistrzowie polskiego baletu: Przemysław Śliwa – spotkanie

Zdjęcie: Warszawa/Mistrzowie polskiego baletu: Przemysław Śliwa – spotkanie

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Mistrzowie Polskiego Baletu odbędzie się  spotkanie z Przemysławem Śliwą – tancerzem i choreografem.

 

Przemysław Śliwa w 1963 ukończył Państwową Średnią Szkołę Baletową w Warszawie i został zaangażowany jako solista do baletu Opery w Poznaniu, następnie był solistą Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, gdzie tańczył m.in. partię Don Juana w Epitafium dla Don Juana Conrada Drzewieckiego i Eugeniusza Rudnika (1974), oraz solistą i choreografem w Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie zrealizował m.in. balety: Romeo i Julia Piotra Czajkowskiego i Historia żołnierza Igora Strawińskiego (1977). W Operze Bydgoskiej zrealizował spektakl według Peer Gynta Edwarda Griega (1986). Od 1992 kierownik baletu w krakowskiej Operze i Operetce, gdzie w jego choreografii wystawiono m.in. Cudownego mandaryna Beli Bartóka (1992).

Inicjator, współorganizator i prezes Krakowskiej Fundacji Sztuki Baletowej założonej w 1994 i prezentującej – w ramach corocznych imprez Krakowskiej Wiosny Baletowej – osiągnięcia najlepszych współczesnych zespołów krajowych i zagranicznych.


Bilety: 10 zł.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:30

Warszawa: Kalinowe Serce, ul. Krasińskiego 20/21.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close