Warszawa/Muzeum nad Wisłą: Iza Szostak – performanse w ramach wystawy „Inny Trans-Atlantyk”

Zdjęcie: Warszawa/Muzeum nad Wisłą: Iza Szostak – performanse w ramach wystawy „Inny Trans-Atlantyk”

Fot. Ola Bydlowska

Wersja do druku

Udostępnij

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na performanse Izy Szostak w przestrzeni wystawy Inny Trans-Atlantyk. Tancerka i choreografka Iza Szostak wykona serię performansów, w których jej ruch będzie aktywnym podjęciem kinetyki i niestabilności pokazywanych na wystawie obiektów, kontekstów i biografii. Skoro aktywność widza i zniesienie hierarchii pomiędzy dziełem a jego odbiorcą są głównym tematem wystawy Inny Trans-Atlantyk, Iza Szostak w ramach swoich ulotnych interwencji wejdzie w dialog z wybranymi przez siebie pracami: niekiedy jej ruch będzie ekspresyjny i dynamiczny – ruchomy komentarz animujący, eksponujący i tworzący relacje między obiektami. Kiedy indziej będzie on jedynie tłem dla aktywności odbiorców: artystka stanie się niejako elementem wystawy – dodatkową pracą, która zyskała nieco większą mobilność niż te, które się tam znajdują. Choreografia Izy Szostak będzie nawiązywać i komplikować fascynacje nauką, cybernetyką i nowymi technologiami wielu z pokazywanych kinetystów.

Wielobarwny i migotliwy performans Izy Szostak to próba realizacji postulatów wystawy i marzeń prezentowanych na wystawie artystów o uruchomieniu i upodmiotowieniu widza oraz konieczności zbudowania żywej relacji między dziełem a otaczającym to dzieło światem.

Choreografia, koncept, performans: Iza Szostak
Kostium: DOOM3k

Wstęp na wydarzenie w ramach biletu na wystawę (1 zł).

Więcej o wystawie: http://transatlantic.artmuseum.pl/pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Warszawa: Muzeum nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie 22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close