Warszawa/Muzeum nad Wisłą: Warsztat poszukiwań ruchowych i tanecznych w relacji z muzyką techno. Prowadzenie: Mary Szydłowska

Zdjęcie: Warszawa/Muzeum nad Wisłą: Warsztat poszukiwań ruchowych i tanecznych w relacji z muzyką techno. Prowadzenie: Mary Szydłowska

Widok wystawy „140 uderzeń na minutę”. Fot. Kuba Mozolewski

Wersja do druku

Udostępnij

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztat poszukiwań ruchowych i tanecznych do Muzeum nad Wisłą. Warsztat poprowadzi Mary Szydłowska.

Praktyki ruchowe skupią się na medytacyjnym doświadczeniu muzyki, zjawisku flow i relacji ciała z rytmem. Jakie strategie można obrać tańcząc do rytmu, z rytmem, pod rytmem, nad rytmem do techno? Jak muzyka może rozbudować świadomość ruchu i ciało?

Movement research odbędzie się w przestrzeni wystawy „140 uderzeń na minutę”. Zajęcia w kontekście prac artystów transformacji lat 90., m.in. Józefa Robakowskiego, Miłosza Łuczyńskiego i grupy Ładnie, umożliwią zbadanie relacji wzroku i ruchu.

Movement research to propozycja dla wszystkich, którzy lubią szeroko pojętą muzykę techno i tańce do świtu. To również propozycja dla tych, którym bliskie są ruch, taniec i choreografia albo są ich zwyczajnie ciekawi.

Należy zabrać ze sobą wygodny strój i wodę.

Mary Szydłowska – choreografka i antropolożka, rozpoczęła swoją praktykę ruchową w latach 2010-2012 w krakowskich klubach Krzysztofory i Bomba. Ukończyła kurs choreografii eksperymentalnej w kolektywie Centrum w Ruchu, uczestniczyła w licznych warsztatach tanecznych w Polsce i za granicą oraz performansach pokazywanych m.in. w Galerii Studio i lokal30. Zajmuje się dokumentacją praktyk choreograficznych we współpracy z Fundacją Burdąg, kolektywem Centrum w Ruchu i Zachętą Narodową Galerią Sztuki w ramach wystawy Lepsza ja.

Wydarzenie towarzyszące wystawie: 140 uderzeń na minutę

Czas trwania warsztatów: 90 min.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:15

Warszawa: Muzeum nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie 22 (Skwer Kpt. S. Skibniewskiego „Cubryny”), w godz. 12.15-13.45.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close