Warszawa/Muzeum POLIN: Adi Weinberg-Prejna „GaGa/people” – cykl zajęć we wrześniu

Zdjęcie: Warszawa/Muzeum POLIN: Adi Weinberg-Prejna „GaGa/people” – cykl zajęć we wrześniu

fot. Magda Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Wersja do druku

Udostępnij

W wrześniowe czwartki o godz. 18.30 i soboty o godz. 10.00 Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na zajęcia GaGa/people, które poprowadzi Adi Weinberg-Prejna. GaGa to język ruchowy zdefiniowany przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Awiwie (Izrael). Język ruchowy GaGa narodził się z przekonania o leczniczej, dynamicznej, stale zmieniającej się mocy ruchu i dziś nadal się rozwija.

UWAGA: 21 września to dodatkowy termin (nie obowiązuje karnet wrześniowy); na pozostałe terminy wrześniowe – brak miejsc

Bilety: 30 zł za zajęcia, karnet na 4 spotkania: 90 zł do nabycia w kasie Muzeum oraz w on-line: https://bilety.polin.pl/

Zajęcia odbywają się w Klubokawiarni Muzeum POLIN. Uczestnicy proszeni są o przybycie przynajmniej 15 minut wcześniej.

GaGa jest nowym sposobem na zdobycie samoświadomości poprzez ciało. GaGa tworzy ramy dla odkrywania i wzmacniania ciała: zwiększa elastyczność, wytrzymałość i zwinność, jednocześnie rozbudzając zmysły i wyobraźnię. GaGa zwiększa świadomość własnych słabości fizycznych, rozbudza zdrętwiałe obszary, obnaża fizyczne fiksacje i pozwala na ich eliminację. Poprawia instynkty ruchowe, łączy ruch świadomy z nieświadomym i pozwala doświadczyć wolności i przyjemności w nieskomplikowany sposób, w przyjemnej atmosferze, w wygodnym ubraniu i przy akompaniamencie muzyki.

Zajęcia GaGa/people są otwarte dla osób od lat 16, niezależnie od ich doświadczenia w tańcu lub innych formach ruchu. Uprzednie doświadczenie, umiejętności lub trening taneczny nie są wymagane.

Praktyczne informacje:

– Zajęcia prowadzone są w języku angielskim.
– Mogą w nich brać udział osoby powyżej 16. roku życia.
– Zajęcia trwają 60 minut. Nie ma przerwy.
– Obowiązuje wygodny ubiór sportowy.
– Uczestnicy tańczą boso lub w skarpetkach.
– Osoby spóźnione nie będą wpuszczane na salę, dlatego prosimy o przybycie co najmniej na 10 minut przed rozpoczęciem zajęć.
– Organizatorzy proszą o nierejestrowanie zajęć sprzętem audio/wideo oraz fotograficznym.

Adi Weinberg-Prejna – profejsonalną edukację taneczną z zakresu tańca współczesnego odbyła Haifa Program for Professional Dancers w Izraelu, a praktykę odbyła w Vertigo Dance Company. Jako tancerka tańca współczesnego występowała na licznych festiwalach na całym świecie w takich ośrodkach, jak: NoBallet, ZurichMoves, Teatro a Corte, Dancing Poznań. Pracowała z takimi choreografami, jak: Andrea Constanzo Martini, Nadar Rosano, Efrat Rubin, Rachel Erdos, Noa Zuk, Aviv Eveguy, Shimrit Golan, Yuval Golstein, Sharon Vaisvaser, Deganit Shemi czy Michael Miller. Pracowała także z Fresco Dance Company i Operą Izraela. Jej solowa praca Living Leaving powstała w trakcie rezydencji w ramach MAAT Festival w Lublinie. Od tego momentu artystka  wciąż wystawia swoją pracę na festiwalach i w ośrodkach takich, jak: Machol Shalem International Dance Week, Tel Aviv Dance Festival w Suzanne Dellal Center, Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca, Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KRoki. Weinberg jest nauczycielką GaGa. Dodatkowo powadzi terapię Shiatsu, masażystką Ayurveda-Seed i instruktorką pilatesu.

Więcej informacji: www.gagapeople.com/English

GaGa dancers logo (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Warszawa: Klubokawiarnia Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close