Warszawa/Muzeum POLIN: Adi Weinberg-Prejna „GaGa/people” – spotkanie na zakończenie projektu

Zdjęcie: Warszawa/Muzeum POLIN: Adi Weinberg-Prejna „GaGa/people” – spotkanie na zakończenie projektu

fot. Magda Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Wersja do druku

Udostępnij

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na spotkanie z Adi Weinberg-Prejną kończące projekt GaGa/people w Muzeum POLIN. Przez ostatnie dwa lata Adi prowadziła zajęcia, podczas których wszyscy chętni powyżej 16. roku życia mogli poznawać GaGa – język ruchowy zdefiniowany przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Awiwie (Izrael). Język ruchowy GaGa narodził się z przekonania o leczniczej, dynamicznej, stale zmieniającej się mocy ruchu i dziś nadal się rozwija.

Spotkanie z poczęstunkiem w Muzeum POLIN będzie okazją do rozmów, podsumowań i wspomnień. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy brali udział w warsztatach w latach 2017-2019. Ze względu na przepisy bezpieczeństwa liczba miejsc jest ograniczona; wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek – do pobrania online oraz w kasach Muzeum od 9 grudnia.

Więcej na: www.polin.pl

O GaGa:

GaGa jest nowym sposobem na zdobycie samoświadomości poprzez ciało. GaGa tworzy ramy dla odkrywania i wzmacniania ciała: zwiększa elastyczność, wytrzymałość i zwinność, jednocześnie rozbudzając zmysły i wyobraźnię. GaGa zwiększa świadomość własnych słabości fizycznych, rozbudza zdrętwiałe obszary, obnaża fizyczne fiksacje i pozwala na ich eliminację. Poprawia instynkty ruchowe, łączy ruch świadomy z nieświadomym i pozwala doświadczyć wolności i przyjemności w nieskomplikowany sposób, w przyjemnej atmosferze, w wygodnym ubraniu i przy akompaniamencie muzyki.

Adi Weinberg-Prejna – profejsonalną edukację taneczną z zakresu tańca współczesnego odbyła Haifa Program for Professional Dancers w Izraelu, a praktykę odbyła w Vertigo Dance Company. Jako tancerka tańca współczesnego występowała na licznych festiwalach na całym świecie w takich ośrodkach, jak: NoBallet, ZurichMoves, Teatro a Corte, Dancing Poznań. Pracowała z takimi choreografami, jak: Andrea Constanzo Martini, Nadar Rosano, Efrat Rubin, Rachel Erdos, Noa Zuk, Aviv Eveguy, Shimrit Golan, Yuval Golstein, Sharon Vaisvaser, Deganit Shemi czy Michael Miller. Pracowała także z Fresco Dance Company i Operą Izraela. Jej solowa praca Living Leaving powstała w trakcie rezydencji w ramach MAAT Festival w Lublinie. Od tego momentu artystka  wciąż wystawia swoją pracę na festiwalach i w ośrodkach takich, jak: Machol Shalem International Dance Week, Tel Aviv Dance Festival w Suzanne Dellal Center, Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca, Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KRoki. Weinberg jest nauczycielką GaGa. Dodatkowo powadzi terapię Shiatsu, masażystką Ayurveda-Seed i instruktorką pilatesu.

Więcej informacji: www.gagapeople.com/English

GaGa dancers logo (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Warszawa: Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6, w godz. 11.00-14.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close