Warszawa/Muzeum POLIN: „Let’s Dance!” – projekcja filmu

Zdjęcie: Warszawa/Muzeum POLIN: „Let’s Dance!” – projekcja filmu

Fot. materiały prasowe.

Wersja do druku

Udostępnij

Let’s Dance w reżyserii Gabriela Bibliowicza to film dokumentalny o fenomenie izraelskiego tańca współczesnego. Fragmenty pokazów, materiały archiwalne i wywiady z twórcami pozwalają przyjrzeć się pracy kilku generacji choreografów, dzięki którym taniec jest  dzisiaj jednym z największych izraelskich osiągnięć kulturalnych.

GaGa to dziś najbardziej rozpoznawalny język ruchu stworzony w Izraelu przez wybitnego tancerza Ohada Naharina. Jednak izraelska scena tańca to nie tylko prowadzony przez niego zespół Bathseva Dance Company. Twórcy dokumentu – Gabriel Bibliowicz i autorka scenariusza Efrat Amit – przekonują, że taniec stanowi duszę izraelskiego społeczeństwa.

Fragmenty pokazów, materiały archiwalne i wywiady pozwalają przyjrzeć się pracy najważniejszych choreografów: Ohada Naharina, Ramiego Be’era, Yasmeen Godder i prześledzić, w jaki sposób kiełkująca w kibucach potrzeba wyrażania emocji przez ruch ewoluowała w jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk kulturalnych na świecie.

WSTĘP WOLNY.

TRAILER

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Warszawa: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN,ul. Anielewicza 6.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close