Warszawa/Muzeum POLIN: Warsztaty tańca izraelskiego – „Żydowskie ABC”

Zdjęcie: Warszawa/Muzeum POLIN: Warsztaty tańca izraelskiego – „Żydowskie ABC”

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Wersja do druku

Udostępnij

Czym był i jest obecnie taniec dla Żydów? Spotkanie w formie warsztatu, będzie okazją, by dowiedzieć się o tym więcej, a także spróbować swoich sił w tańcach izraelskich.

Część warsztatową  poprowadzi Monika Leszczyńska, tańcząca w Grupie Tańca Izraelskiego Snunit. W trakcie spotkania odbędzie się również rozmowa na temat tańca izraelskiego z rabinką Małgorzatą Kordowicz (tańczącą w zespole Snunit), którą poprowadzi  Piotr Kowalik z Działu Edukacji Muzeum POLIN, gospodarz cyklu Żydowskie ABC.

Z uwagi na limit miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy online.

Więcej informacji organizacyjnych na stronie: https://polin.pl/pl/wydarzenie/zydowskie-abc-warsztaty-tanca-izraelskiego

Monika Leszczyńska – instruktorka tańców izraelskich. Prowadzi regularne zajęcia z grupą Snunit (od 1998 roku). Od lat uczy stawiać pierwsze kroki w tańcu izraelskim podczas licznych warsztatów w całej Polsce, a jej uczniowie przekazują pasję tańca dalej w swoich grupach. Czerpie wiedzę od najlepszych instruktorów izraelskich, takich jak: Moshiko Halevy, Shmulik Govari, Gadi Biton, Rafi Ziv, Dudu Barzilay. Organizuje też w Polsce międzynarodowe warsztaty tańca izraelskiego. Jest oddana idei tańca, który łączy. Przekonana, że bezcenną radość ruchu można odnaleźć w każdym wieku i momencie życia.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6, Łąka Leśmiana (zielony skwer od ul. Lewartowskiego)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close