Warszawa/Muzeum Sztuki Nowoczesnej: Ania Nowak – wieczór walentynkowy Kem Care

Zdjęcie: Warszawa/Muzeum Sztuki Nowoczesnej: Ania Nowak – wieczór walentynkowy Kem Care

Fot. Kasia Chmura-Ciegiełkowska.

Wersja do druku

Udostępnij

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na sześciotygodniowy program queerowy i feministyczny Kem Care przygotowany przez Kem. Rezydencję otworzy queerowy wieczór walentynkowy, który jednocześnie zainauguruje cykl Departament Obecności. Pełny tytuł wydarzenia brzmi: Wieczór walentynkowy Kem Care: O miłości, przyjemności, wstydzie, dumie, empatii, gimnazjum w Łasku, trosce i oporze w jednym ruchu bioder. Tego wieczoru Ania Nowak zrobi oprowadzanie po swoim blogu Technologies of Love, Ezra Green będzie czytał swoją poezję, Negroma zaprezentuje performans dźwiękowy Body memory, a zaproszone didżejki i didżeje Amyoplasia (Muzyka Nieheteronormatywna / Mestiço), Facheroia (Kem), Pupper dj (Muzyka Nieheteronormatywna / Ciężki Brokat) oraz Rrrkrta (Brutaż / Światło), związane z warszawskimi queerowymi imprezami, zagrają wspólnego seta.

Od jesieni 2014 roku Ania Nowak prowadzi blog http://technologiesoflove.tumblr.com/ (technologie miłości). Tematem bloga jest miłość jako kategoria polityczna, czyli miłość tworząca różne sposoby rozumienia świata i przeżywania relacji społecznych. Technologia jest tutaj rozumiana jako narzędzie wytwarzania siebie i relacji. Poprzez blog, Ania zbiera materiały wokół radykalnego potencjału miłości jako fenomenu społecznego, który znajduje nowe formaty współbycia, a miłość rozumie jako zjawisko, które jest wciąż wymyślane inaczej i które nie wyklucza ze względu na wiek, płeć, orientację seksualną, przekonania czy stopień sprawności fizycznej. To queerowo-feministyczne podejście do miłości zachęca, aby wyjść poza stereotypowe postrzeganie jej jako domeny romantyzmu oraz jako powinności. Co jeśli potraktujemy miłość jako praktykę improwizacji i otwartości wobec nieznanej i nieznanego?

Ania Nowak uprawia choreografię języka, ciał i sytuacji. Obecnie zajmuje ją miłość jako strategią generowania wiedzy oraz potencjału niedomówień i stref pomiędzy, w produkcji znaczeń i praktyce ucieleśniania. Nowak prezentowała swoje prace m.in. w Sophiensaele i Akademie der Künste w Berlinie, Nowym Teatrze w Warszawie, Art Stations Foundation w Poznaniu, Arts Santa Mónica w Barcelonie i Het Veem w Amsterdamie. Ukończyła studia choreograficzne na HZT Berlin.

Negroma pochodzi z Brazylii, mieszka i pracuje w Berlinie. Tworzy hybrydyczne performansy i muzykę eksperymentalną, które funkcjonują zarówno w przestrzeni scenicznej jak i klubowej. Obecnie pracuje nad live show Body Memory (pamięć ciała) i swoją pierwszą EP-ką tworzoną we współpracy z producentem muzycznym Nunu. W wieku 17 lat Negroma rozpoczęła studia performansu gdzie eksplorowała muzykę w szerszym kontekście sztuki współczesnej. W 2014 roku otrzymała nagrodę brazylijskiego Ministerstwa Kultury, od czasu przeprowadzki do Berlina jest aktywną uczestniką sceny muzycznej i artystycznej. Wśród licznych występów Negromy warto wymienić CTM Festival, współpracę w ramach ostatniego Berlin Biennale, Neues Berliner Kunstverei, Berlin Fashion Week oraz ukończoną w październiku 2017 roku pierwszą trasę koncertową po Azji.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul. Pańska 3

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close