Warszawa/Muzeum Sztuki Nowoczesnej: Antonija Livingstone „Male Breast Feeding” – pokaz powarsztatowy

Zdjęcie: Warszawa/Muzeum Sztuki Nowoczesnej: Antonija Livingstone „Male Breast Feeding” – pokaz powarsztatowy

Fot. dzięki uprzejmości artystki

Wersja do druku

Udostępnij

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na sześciotygodniowy program queerowy i feministyczny Kem Care przygotowany przez Kem. Kem Care zaprasza na spotkanie z kanadyjską choreografką i tancerką Antonija Livingstone, które podsumuje warsztaty Male Breast Feeding przeprowadzone przez artystkę w ramach Kem Care w Departamencie Obecności w dniach 19-23 lutego 2018 (godz. 18.00). Warsztaty Male Breast Feeding (Męskie karmienie piersią) obierają za punkt wyjścia macierzyński gest troski o potomstwo, abstrahując związane z nim ucieleśnienie miłości poza nawias płci, seksu i mechanizmów reprodukcji. Karmienie piersią staje się potencjalnym scenariuszem radykalnej bliskości i współzależności. Queerując powyższe doświadczenia, warsztat zaprezentuje różne partytury queerowej somatyki i optyki, a uczestnicy spróbują wyprodukować alternatywne konstelacje troski i formy „bycia w ciele”. Male Breast Feeding jest queerową metodą otwartą na wszystkie ciała, w szczególności na ciała LGBTQ+.

Antonija Livingstone – kanadyjska choreografka i tancerka, mieszka w Berlinie, pracuje głównie we Francji. Dorastała w rodzinie geologów, w wędrownych obozach wydobywczych i w odległych społecznościach w Kolumbii Brytyjskiej i Jukonie w Kanadzie. W swojej praktyce twórczej, położonej na styku tańca i performansu artystka kontynuuje i tłumaczy doświadczenie przepływów miejsko-wiejskich. Jest beneficjentką nieinstytucjonalnego samokształcenia w dziedzinie choreografii i badań nad performansem. Pracowała jako performerka z Benoît Lachambre i Meg Stuart / Damaged Goods, jest członkinią interdyscyplinarnego kolektywu Supernova w HAU Berlin 2018. Do jej dotychczasowej praktyki artystycznej można zaliczyć performans solo The Part oraz praktykowane przez przeszło dekadę duety i intymne, feministyczne współprace w dziedzinie teatru, wideo i instalacji, w szczególności: a situation for dancing (w czterech odsłonach) z Heather Kravas, Cat Calendar z Antonią Baehr, On Orientations and Insignificant Others z Ian Kaler, Supernatural z Simone Aughterlony i Hahn Rowe, Culture Administration & Trembling z Jennifer Lacey, Stephen Thompson, Dominique Pétrin oraz jej najnowszą pracę z artystką wizualną i scenografką Nadią Lauro les Études (hérésies 1-7). Livingstone wykładała praktykę performatywną w ICI-CCN w Montpellier, Impulstanz w Wiedniu, DOCH w Sztokholmie, National Landscape Architecture School w Wersalu oraz w innych europejskich placówkach edukacji artystycznej. Antonija Livingstone jest również artystką w Ménagerie de Verre (Paryż) i rezydentką w Darling Foundry w Montrealu.

Więcej o warsztatach

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Warszawa: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul. Pańska 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close